Tytuły i medale rybnickich dżudoków
Na mistrzostwach Polski w judo, które w miniony weekend odbyły się w Krakowie, reprezentanci rybnickich klubów Polonii Rybnik i Kejza Team Rybnik zdobyli cztery medale w tym dwa złote.

Te dwa złote zdobyli nasi utytułowani i doświadczeni olimpijczycy Julia Kowalczyk (29 lat) z Polonii Rybnik i Piotr Kuczera (31 lat) z Kejza Team, którzy tym samym obronili tytuły mistrzów Polski wywalczone jesienią ubiegłego roku w Poznani.
W Krakowie w finałowej walce kategorii 57 kg Julia Kowalczyk pokonała 21-letnią Karolinę Siennicką z Gwardii Warszawa, zdobywając swój czwarty w karierze tytuł mistrzyni Polski. Piotr Kuczera wywalczył w Krakowie swój dziewiąty tytuł i trzeci w kategorii 100 kg. Po trzech wygranych walkach Rybniczanin wygrał w finale z 24-letnim Michałem Jędrzejewskim z Wybrzeża Gdańsk. To była de facto powtórka ubiegłorocznego finału i tak jak wtedy rywal Kuczery został zdyskwalifikowany za pasywność.
– Piotr znów wygrał z nim finał na kartki. Michał Jędrzejewski to utytułowany judoka młodego pokolenia, ale boi się Piotra i dlatego ta walka wyglądała jak wyglądała – mówi klubowy trener Piotra Kuczery Artur Kejza.
Brązowe medale wywalczyli w Krakowie dwaj juniorzy Polonii Rybnik: 21-letni Szymon Panek w kategorii 90 kg i 20-letni Szymon Szulik w kategorii 81 kg. Wszystkim medalistom gratulujemy!
W czerwcu Julię Kowalczyk i Piotra Kuczerę czekają ważne międzynarodowe starty. Już w najbliższą niedzielę Julia wystartuje w turnieju European Open w Talinie, stolicy Estonii. Piotr natomiast wystąpi w turniejach cyklu Grand Slam w Mongolii i Chinach.