Strona główna/Aktualności/Miasto/Tygiel praktykował w Lizbonie

Tygiel praktykował w Lizbonie

29.08.2023 Edukacja

18 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, czyli popularnego Tygla uczestniczyło w praktykach zawodowych w Lizbonie w ramach drugiego roku Akredytacji Erasmusa „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. Miesięczny pobyt współfinansowała Unia Europejska. Pora na podsumowania...

Uczniowie popularnego Tygla praktykowali w Lizbonie. Materiały prasowe

Uczniowie kształcący się w zawodach technik: informatyk, mechatronik, spedytor, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik pojazdów samochodowych mieli okazję pracować w różnych firmach i instytucjach w Lizbonie - od warsztatów samochodowych przez centra handlowe po firmy informatyczne.

- Lizbona stała się prawdziwym technologicznym hubem przyciągającym przedsiębiorców i inwestorów z całego świata. Praktykanci z naszej szkoły mogli nauczyć się konkretnych umiejętności związanych z dziedziną swojego kształcenia i mieli okazję poznać tętniący życiem ekosystem technologiczny, który stanowi ważny element gospodarki Portugalii - podsumowują praktyki w rybnickim ZST.

Uczniowie musieli stawić czoło wyzwaniom językowym, ale praktyki w Lizbonie były również okazją do poznania tamtejszej kultury i tradycji. Miasto słynie z przyjaznej atmosfery, pięknej architektury i wyjątkowej kuchni. Praktykanci mogli poznać nie tylko samą stolicę, ale również inne regiony Portugalii podczas licznych wycieczek odbywających się w czasie ich miesięcznego pobytu w Lizbonie. Wraz z opiekunami odwiedzili słynne Porto, malowniczą Sintrę wraz z okolicami, odwiedzili także Fatimę.

Materiały prasowe.

Uczestniczyli w festiwalu odbywającym się w urokliwej Sesimbrze, zobaczyli słynne plaże i miejsca takie jak: Cabo da Roca, Boca do Inferno czy Praia da California. Uczestnicy praktyk wrócili do Polski z nowymi umiejętnościami i perspektywami oraz dokumentami potwierdzającymi kształtowane kompetencje.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry