Strona główna/Aktualności/Miasto/Trwają zapisy na rybnicką pielgrzymkę na Jasną Górę

Trwają zapisy na rybnicką pielgrzymkę na Jasną Górę

11.07.2022 Miasto

W rybnickich parafiach trwają już zapisy do udziału w 77. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która jako, pielgrzymka archidiecezji katowickiej, rozpocznie się w środę 3 sierpnia.

Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Rybnika 3 sierpnia. Zdj. Wacław Troszka
Zapisać można się również przez stronę internetową (pielgrzynka.rybnik.pl), na której można też znaleźć wszystkie ważne informacje dotyczące pielgrzymki. Jak zapowiada z radością jej kierownik ks. Paweł Zieliński, będący obecnie wikarym w bazylikalnej parafii św. Antoniego, po pandemicznej przerwie tradycyjna rybnicka pielgrzymka odbędzie się już bez ograniczeń w normalnej formie i będzie liczyć dziewięć grup. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: Posłani w pokoju Chrystusa.

Kierownikiem tegorocznej pielgrzymki będzie dobrze już znany pielgrzymom ks. Paweł Zieliński. Zdj. Wacław Troszka

Dla osób dorosłych opłata pielgrzymkowa wynosi 90 zł, dla dzieci i młodzieży 80. Za ewentualny transport bagażu i jedni, i drudzy muszą dopłacić 30 zł. Opłata pielgrzymkowa nie dotyczy dzieci do lat trzech.
Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się w środę 3 sierpnia o godz. 8 mszą świętą w bazylice św. Antoniego.

Zapisy na pielgrzymkę trwają już w rybnickich parafiach. Zdj. Wacław Troszka

Wymarsz na trasę pierwszej grupy zaplanowano na 9.30. Tradycyjnie dzień wcześniej do Rybnika dotrą pielgrzymi z Jastrzębia-Zdroju i Pszowa. (WaT)

do góry