Strona główna/Aktualności/Miasto/Tor kartingowy w Rybniku? Jest taki pomysł

Tor kartingowy w Rybniku? Jest taki pomysł

30.09.2022 Miasto

Jest pomysł powstania toru kartingowego w Rybniku - przyznał Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, umieszczając post na swoim profilu na facebooku. Tor miałby powstać nie na stadionie miejskim, a w dzielnicy Rybnicka Kuźnia, między ulicą Strefową i Ekonomiczną.

Tor kartingowy w Rybniku? Jest taki pomysł. Zdj. pixabay

Jak zaznacza prezydent Piotr Kuczera, póki co Rybnickie Służby Komunalne zleciły koncepcję. Nie ma jeszcze projektu, kosztów, ani tym bardziej terminu otwarcia.

Prezydent zamieścił na swoim facebooku przygotowaną przez branżowy portal Karting Raport wideorozmowę z rybniczaninem Januszem Gładyszem, najstarszym aktywnym zawodnikiem kartingowym świata.

W rozmowie z dziennikarzem portalu Gładysz tłumaczy, że „Motor Sport Rybnik”, byłby pierwszym takiej klasy międzynarodowym torem na Śląsku a nawet w Polsce.

Prezydent Rybnika przyznaje, że jest pomysł z budową toru w Rybnickiej Kuźni, ale lekko jednak studzi emocje.

- Jest szansa na pozyskanie środków zewnętrznych na tę budowę, dlatego robimy koncepcję. Podana przez pana Janusza Gładysza informacja jest prawdziwa w swej idei, ale znacząco przedwczesna bo wypowiadana metodą faktów dokonanych. Na informacje przyjdzie jeszcze czas - tłumaczy Kuczera.

Tor miałby powstać w dzielnicy Rybnicka Kuźnia, między ulicą Strefową i Ekonomiczną.

Jak dodaje, póki co aktualna informacja dotyczy daty 8-9 października. W tym terminie w Rybniku odbędą się pokazy kartingowe na torze rolkarskim na rybnickich błoniach w okolicy kawiarni Silesia.

Opracowanie Redakcja

do góry