Strona główna/Aktualności/Miasto/Technikoludkowe wiersze i opowiadania w rybnickim (..)

Technikoludkowe wiersze i opowiadania w rybnickim przedszkolu

06.06.2023 Edukacja

Przedszkole nr 41 w Rybniku słynie z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla dzieci „Technikoludek czyli dziecko w świecie Technologii”, którego autorem są nauczycielki tej placówki. Podczas realizacji projektu wpadły one na kolejny pomysł, którego efektem stała się publikacja książkowa dla dzieci.

Promocja publikacji w Przedszkolu 41 w Rybniku

Autorkami publikacji „Technikoludkowe wiersze i opowiadania”, bo o niej mowa, są panie Agnieszka Chudzik, Klaudia Ciupek oraz Aleksandra Mazur. Grafikę do książki - jej okładkę stworzyła Sonia Chudzik - uczennica Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Rybniku.

30 maja nastąpiła uroczysta promocja, na której obecni byli nie tylko zaproszeni goście reprezentujący różne instytucje, rodzice ale również ilustratorzy czyli dzieci, które tworzyły prace plastyczne do wierszy i opowiadań. 

Dzieci pokazały swoje talenty. Zdj. Przedszkole 41

Sam pomysł, jak mówią autorki zrodził się z tego, że niewiele jest publikacji stricte dla maluchów na temat technologii, które w jasny i prosty sposób wyjaśniały by dzieciom, w jaki sposób działa technologia. Dlatego też, jak mówi pani Aleksandra Mazur - współautorka, książka opowiada o wadach i jej zaletach. Uczy, jak zachować się w sieci, podczas korzystania z telefonu, jak dbać o ekologię a także kształtuje ona postawy dziecka i uczy odpowiedzialności.

Ważnym atutem publikacji jest to, iż odnosi się ona do zaleceń Rady Unii Europejskiej w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się, dlatego z powodzeniem mogą z niej korzystać nauczycielki wychowania przedszkolnego realizując zajęcia z podstawy programowej.

Występy przedszkolaków zachwyciły gości.

Promocji książki towarzyszyły przygotowane przez nauczycielki tańce przedszkolaków oraz przykładowe wiersze z publikacji cytowane przez dzieci.

Dyrektorka Przedszkola nr 41 w Rybniku - pani Klaudia Ciupek tłumaczyła, że w ten sposób społeczność placówki chce pokazać cząstkę tego, co zawiera publikacja.

Warto tutaj dodać, że to kolejna książka wydana przez Przedszkole nr 41 w Rybniku. Wcześniej przedszkole wydało „Puchatkowe wiersze i rymowanki” autorstwa pani Agnieszki Chudzik oraz regionalnej poetki z naszych okolic pani Reginy Sobik.

- Autorkom i dzieciom serdecznie gratulujemy talentów a czytelników zapraszamy do spotkania z Technikoludkiem - głównym bohaterem publikacji, jak i samego projektu - mówią w Przedszkolu 41 w Rybniku.

Technikoludkowe wiersze i opowiadania w Przedszkolu nr 41 w Rybniku

14 zdjęć

Przedszkole nr 41 w Rybniku wydało publikację książkową dla dzieci o technologii.

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry