Strona główna/Aktualności/Miasto/Tańsze bilety autobusowe z kartą Rybka

Tańsze bilety autobusowe z kartą Rybka

02.01.2024 Miasto

Od stycznia 2024 r. miasto rozszerza ofertę Rybnickiej Karty Mieszkańca o ulgi związane z kosztami przejazdów komunikacją miejską. - Korzystając z „Rybki” - zaoszczędzisz - mówią w magistracie.

 Tańsze bilety autobusowe z Rybką. Zdj. UM

Definicja Rybki czyli Rybnickiej Karty Mieszkańca została wprowadzona do regulaminu przewozów w publicznym transporcie zbiorowym, którego organizatorem jest Miasto Rybnik. Preferencyjne oferty dla posiadaczy karty będą jednak obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku. Czego mogą się spodziewać pasażerowie?

- Przede wszystkim tańszego biletu 30-dniowego - z „Rybką” będzie można go zakupić za 70 zł zamiast 84 lub za 35 zł - jeśli będzie to bilet ulgowy. Wprowadzone zostaną też dwa zupełnie nowe produkty - bilet na 90 i 180 dni w strefie 0, odpowiednio za 200 i 360 zł, ceny ulgowe to w tym przypadku 100 i 180 zł. To kolejne działania zachęcające i ułatwiające naszym mieszkańcom zakupy biletów i korzystanie z komunikacji miejskiej - wyjaśnia Łukasz Kosobucki, prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik odpowiedzialnej za sprzedaż biletów.

Szczegółowe informacje na temat cennika TUTAJ

Przypomnijmy, że Rybka, czyli Rybnicka Karta Mieszkańca funkcjonuje w Rybniku od kwietnia 2023 roku. To program przygotowany przez Miasto, który mieszkańcom Rybnika i osobom płacącym w Rybniku podatek PIT daje specjalne zniżki, ulgi, benefity i uprawnienia. Karta zachęca mieszkańców do jeszcze bardziej aktywnego uczestniczenia w życiu miasta i liczniejszego korzystania z rybnickiej oferty. Aktualnie kartę ma ponad 9 tysięcy rybniczanek i rybniczan. 

 
Opracowanie
rybnicka .eu
do góry