Strona główna/Aktualności/Miasto/Szkolny Budżet Partycypacyjny po raz siódmy w Rybniku

Szkolny Budżet Partycypacyjny po raz siódmy w Rybniku

13.02.2024 Edukacja

Do 8 marca rybnickie szkoły średnie mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach siódmej edycji szkolnego budżetu partycypacyjnego organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Rybnika i miasto. W tej edycji uczniów czekają pewne zmiany.

Laureaci ubiegłorocznej edycji szkolnego budżetu partycypacyjnego - uczniowie I LO i ZST. Arch. GR/Sabina Horzela-Piskula

Pracownia malarska w IV LO w Chwałowicach, rozgłośnia w Zespole Szkół Technicznych, stacja meteorologiczna w „Urszulankach”, studio nagrań w „Powstańcach” czy klasa pod chmurką w „Mechaniku” - to niektóre zrealizowane dotąd uczniowskie pomysły. Organizatorzy już czekają na kolejne. A placówka, której społeczność wymyśli najciekawszy projekt służący rozwojowi młodych ludzi, poszerzający ich horyzonty czy poprawiający warunki nauki, otrzyma 10 tys. zł na jego realizację.

- Zależy nam na jeszcze bardziej kreatywnych projektach, dlatego 27 lutego w bibliotece odbędzie się szkolenie dla młodzieży, które ma ich zmotywować do jeszcze większej oryginalności i pomysłowości - mówi Katarzyna Korba z Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika, koordynatorka działań Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.

Projekty trzeba zgłosić do 8 marca, a należy je przygotować w formie filmiku lub prezentacji multimedialnej (należy do nich dołączyć formularz zgłoszeniowy - regulamin i szczegóły na stronie rybnickiego wydziału edukacji oraz na Facebooku MRM Rybnika).
Kolejną nowością tej edycji szkolnego budżetu partycypacyjnego będzie prezentacja finałowych projektów (12 marca) przed komisją Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika. Laureatów poznamy już tradycyjnie podczas rybnickich targów edukacji - 21 marca, tym razem w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku.

Materiały promocyjne MRM Rybnika.

Przypomnijmy: zwycięzcami ubiegłorocznej edycji szkolnego budżetu partycypacyjnego po raz pierwszy w historii były dwie szkoły: I LO Powstańców i Zespół Szkół Technicznych. Ta pierwsza wiosną zrealizuje projekt przyszkolnej pasieki pn. „Nie będzie ich, nie będzie nas”, który zakłada ustawienie domków dla pożytecznych pszczół murarek. Ta druga już cieszy się z sali szkoleniowej poprawiającej efektywność nauki. 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

Ekonomik i pracownia świeżego umysłu
Ekonomik i pracownia świeżego umysłu

Ekonomik i pracownia świeżego umysłu

Pasieka w Powstańcach i sala szkoleniowa w Tyglu nagrodzone!
Pasieka w Powstańcach i sala szkoleniowa w Tyglu nagrodzone!

Pasieka w Powstańcach i sala szkoleniowa w Tyglu nagrodzone!

do góry