Strona główna/Aktualności/Miasto/Szkolne wyprawki dla małych uchodźców

Szkolne wyprawki dla małych uchodźców

11.08.2022 Miasto

Rybnicka fundacja Dobry Start dla Wszystkich przygotowała blisko 50 szkolnych wyprawek dla dzieci z Ukrainy, które będą się uczyć w rybnickich szkołach.

Rybnicka fundacja przygotowała dla ukraińskich dzieci blisko
Pierwsze szkolne zestawy m.in. z plecakami, piórnikami i workami na zmienne obuwie trafiły dzisiaj do 29 dzieci z Sadoczka. To stworzona przez stowarzyszenie „17-ka” w ramach projektu „28. Dzielnica” placówka opieki dziennej nad ukraińskimi dziećmi, których rodzice pracują. Działa w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Chrobrego w centrum Rybnika. Sadoczek jest czynny od 7.30 do 16, a obecnie jego podopiecznymi jest grupa 29 dzieci od piątego do dwunastego roku życia.

W przygotowanych wyprawkach znalazły się m.in. piórniki i róznego rodzaju przybory szkolne. Zdj. Wacław Troszka

- By pójście do polskiej szkoły było dla Was bardziej radosne przygotowaliśmy dla was szkolne wyprawki. To przedmioty, które w tej szkole na pewno wam się przydadzą - mówiła Kornelia Gabriel, prezes fundacji Dobry Start dla Wszystkich. 6-letnia Nastia z Charkowa, która we wrześniu pójdzie do pierwszej klasy, rozpoczynając szkolną edukację, otrzymała upominek wyjątkowy - pełną słodyczy tradycyjną „tytę” dla pierwszoklasistki.

Jako pierwsi wyprawki otrzymały dzieci z Sadoczka, placówki uruchomionej przez stowarzyszenie "17-ka". Zdj. Wacław Troszka

15 tys. zł na zakup artykułów szkolnych i skompletowanie wyprawek rybnicka fundacja uzyskała od związanej ze znaną siecią handlową Fundacji Netto, realizującej z kolei program „Sąsiedzka Pomoc”.
Kolejne wyprawki trafią do ukraińskich dzieci przebywających m.in. w rybnickich placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
Fundacja Dobry Start dla Wszystkich ma też na swoim koncie projekty, w ramach których pomagała osobom bezdomnym. Z kolei od września będzie uczyć uczniów jak przygotowywać zdrowe posiłki i nie marnować jedzenia.
Wacław Troszka

 

do góry