Strona główna/Aktualności/Miasto/Szkolenie z kreatywnego projektowania w bibliotece. Zgłoś (..)

Szkolenie z kreatywnego projektowania w bibliotece. Zgłoś projekt do szkolnego budżetu partycypacyjnego!

28.02.2024 Edukacja

Szkolny budżet partycypacyjny organizowany wspólnie przez Młodzieżową Radę Miasta Rybnika i miasto, uczniom rybnickich szkół średnich daje możliwość zdobycia funduszy na realizację w ich szkołach interesujących pomysłów. W taki właśnie sposób w  IV LO powstała pracownia malarska, w Zespole Szkół Technicznych rozgłośnia radiowa, a przy „Urszulankach stacja meteorologiczna”. 

Szkolenie w ramach budżetu partycypacyjnego dla rybnickiej młodzieży w bibliotece. Zdj. Paulina Rzymanek

Do 8 marca szkoły mogą zgłaszać swoje projekty w tegorocznej, siódmej edycji budżetu partycypacyjnego. Konkursowe zgłoszenia mają mieć formę filmiku lub multimedialnej prezentacji.

W zajęciach wzięli udział przedstawiciele rybnickich szkół średnich. Zdj. Paulina Rzymanek

Wczoraj,  27 lutego przedstawiciele rybnickich szkół średnich spotkali się w bibliotece głównej z Agnieszką Janczewską-Pytlik z działającego w Gaszowicach Czernicy stowarzyszenia Spichlerz, trenerką Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zachęcała ona uczniów do kreatywnego myślenia i działania, ale przede wszystkim podpowiedziała, jak najpierw dobrze rozpoznać potrzeby rówieśników, a potem tę wiedzę przekuć w ciekawy, oryginalny projekt, który można zrealizować w szkole. 

Szkolny Budżet Partycypacyjny w Rybniku. Szkolenie w bibliotece

6 zdjęć

27 lutego przedstawiciele rybnickich szkół średnich spotkali się w bibliotece głównej z Agnieszką Janczewską-Pytlik z działającego w Gaszowicach Czernicy stowarzyszenia Spichlerz, trenerką Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zachęcała ona uczniów do kreatywnego myślenia i działania.

{MAKRO:BANERY:INDEX:f}
 
Dziennikarz
Wacław Troszka

Zobacz także

Ekonomik i pracownia świeżego umysłu
Ekonomik i pracownia świeżego umysłu

Ekonomik i pracownia świeżego umysłu

do góry