Strona główna/Aktualności/Miasto/Święto Policji w Rybniku - Niedobczycach. 112 (..)

Święto Policji w Rybniku - Niedobczycach. 112 funkcjonariuszy z awansami

14.07.2023 Miasto

W czwartek 13 lipca w Domu Kultury w Niedobczycach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Rybniku. 112 policjantów rybnickiej komendy otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerskim, aspiranckim, podoficerskim i posterunkowych. Najbardziej wyróżniający się w służbie stróże prawa otrzymali także nagrody od prezydenta Rybnika i starosty powiatu rybnickiego.

Święto Policji w Rybniku. Zdj. KMP Rybnik

Najważniejsze dla mundurowych wydarzenie w roku rozpoczęło się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektorowi Markowi Nowakowskiemu przez dowódcę komisarza Tomasza Długiego.

Następnie gospodarz uroczystości, Komendant Miejski Policji w Rybniku inspektor Rafał Głuch przywitał zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński, przedstawiciele władz samorządowych na czele z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą, przewodniczącym Rady Miasta Rybnika Wojciechem Kiljańczykiem i wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską.

Święto Policji w Domu Kultury w Niedobczycach. Zdj. KMP Rybnik

Komendant Rafał Głuch złożył serdeczne życzenia policjantkom, policjantom oraz pracownikom Policji, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za współpracę oraz instytucjom wspierającym pracę naszych policjantów.

112 funkcjonariuszy otrzymało awanse. Zdj. KMP Rybnik

Następnie odczytano wyciągi z rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerskim, aspiranckim, podoficerskim i posterunkowych. W tym roku 112 policjantów rybnickiej komendy otrzymało takie nominacje. Ponadto najbardziej wyróżniający się w służbie policjanci z komendy oraz komisariatów Policji otrzymali nagrody od włodarzy miasta i powiatu rybnickiego.

Wyróżniający się policjanci otrzymali też nagrody od prezydenta Rybnika Piotra Kuczery. Zdj. KMP Rybnik

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, który wyraził zadowolenie z wyników, jakie osiągają mundurowi z powiatu rybnickiego. Komendant zwrócił się do członków rodzin policjantów i podziękował za wyrozumiałość wobec specyfiki służby w formacji. Awansowanym funkcjonariuszom życzył pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Święto Policji w Rybniku Niedobczycach

41 zdjęć

W czwartek 13 lipca w Domu Kultury w Niedobczycach rybniccy funkcjonariusze świętowali z okazji Święta Policji.W czwartek 13 lipca w Domu Kultury w Niedobczycach rybniccy funkcjonariusze świętowali z okazji Święta Policji.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry