Strona główna/Aktualności/Miasto/Światowe porządki

Światowe porządki

15.09.2023 Miasto

Jutro, 16 września przypada Dzień Srzątania Świata. Już dzisiaj za światowe porządki zabrała się zaraz po pracy grupa ponad 20 pracowników referatu gospodarki komunalnej rybnickiego magistratu i mniej liczna grupa członków stowarzyszenia DURŚ, czyli Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich.

Ilość śmieci i odpadów zalegających na brzegach Nacyny była dla większości porządkujących sporym zaskoczeniem. Zdj. WaT
I jedni, i drudzy uprzątnęli fragment koryta rzeki Nacyny. Urzędnicy odcinek rzeki wzdłuż ul. Rzecznej m.in. na wysokości targowiska, a regionaliści, wśród których był wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski, część odcinka zamysłowskiego rzeki. I jedni, i drudzy nie kryli zaskoczenia niektórymi znaleziskami - oponami, szklaną półką czy słoikiem z zupą.

W piatkowe popołudnie sprzątaniem świata zajęły się też urzędniczki z magistrackiego referatu ochrony środowiska. Zdj. Arch. Katarzyny Lendzioszek

Wodniacy posprzątają Rudę

Jutro sprzątaniem koryta drugiej z rybnickich rzek - Rudy, zajmą się m.in. rybniccy wodniacy, czyli druhowie z 6. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej. Zaczynają już o godz. 9, niedaleko ul. Gliwickiej, w sąsiedztwie mogiły zbiorowej więźniów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Sprzątanie świata w Rybniku

12 zdjęć

16 września przypada Dzień Sprzątania Świata. Już w piątek, 15września za światowe porządki zabrała się zaraz po pracy grupa ponad 20 pracowników referatu gospodarki komunalnej rybnickiego magistratu i mniej liczna grupa członków stowarzyszenia DURŚ, czyli Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry