Strona główna/Aktualności/Miasto/Świąteczna paka dla rybnickiego psiaka i kociaka

Świąteczna paka dla rybnickiego psiaka i kociaka

05.12.2023 Miasto

Poppy ucieszy się z mokrej karmy i „smaczków”. Maczo - z naturalnych gryzaków i zabawek na inteligencję, Ciri z wędek, „myszek” i piłek, bo uwielbia się bawić. Są jeszcze: Dzidek, Ernest, Biszkopt, Kaprys, Oreo i wiele innych psów i kotów po przejściach. - Chcemy je porozpieszczać - mówi Izabela Kozieł o podopiecznych rybnickiej Fundacji Pet Patrol. A doskonałą okazją są święta i charytatywne akcje, w które może się włączyć każdy, nawet dzieci.

Dzięki akcjom rybnickiego Pet Patrolu i naszym otwartym sercom podopieczni fundacji mogą mieć dobre święta. Zdj. Pixabay

Jedną z nich jest akcja „Szlachetna paka dla zwierzaka” organizowana po raz piąty przez Pet Patrol. Dzięki niej każdy może zostać świętym Mikołajem i zrobić prezent wybranemu kotu czy psu.

- Na Facebooku zamieszczamy zdjęcia podopiecznych i opisujemy ich potrzeby. Można wybrać jednego z nich, zrobić dla niego paczkę, wysłać ją, dostarczyć do naszej siedziby, a nawet odwiedzić zwierzaka i przywieźć mu prezent osobiście - opowiada Izabela Kozieł, prezeska Pet Patrol, fundacji która reaguje na złe traktowanie zwierząt. 

Jej wolontariusze pomagają głównie kotom i psom, leczą je i socjalizują, umieszczają w tymczasowych domach i szukają im nowych właścicieli. Obecnie mają pod opieką około 70 zwierząt. Poppy trafiła do fundacji ze swoimi kociętami, które już zostały adoptowane, a 10-letniego psa Maczo odebrano w czasie interwencji. Z myślą o nich i o innych podopiecznych, fundacja przygotowała akcję „Szlachetna paka dla zwierzaka”, która potrwa do 22 grudnia. 

Materiały prasowe Pet Patrolu.

- Niektórzy znaleźli już nawet kilkoro darczyńców, za co jesteśmy wdzięczni. Tym bardziej, że koty i psy otrzymują też zabawki, które zwykle nie są na liście najpilniejszych potrzeb. A święta są doskonałą okazją, by je porozpieszczać i sprawić im radość - opowiada Izabela Kozieł.

Na portalu ratujemy.zwierzaki.pl można też wpłacić dowolne kwoty na akcję „Świąteczna miseczka dla podopiecznych fundacji Pet Patrol Rybnik”, a 6 grudnia na rynku przyłączyć się do organizowanej wspólnie z miastem akcji „Zamień karmę na pluszaka”.

- Jest ona adresowana głównie do dzieci, które tego dnia przyjdą na rybnicki rynek i przyniosą karmę dla naszych psów czy kotów, a w zamian za ten gest dostaną świąteczne pluszaki. 6 grudnia na rynku, oprócz Mikołaja, będą też nasi wolontariusze i na krótko niektórzy nasi podopieczni - opowiada Izabela Kozieł.

- Tą akcją chcemy zwrócić uwagę, zwłaszcza dzieciom, na siłę współpracy i odpowiedzialność względem zwierząt - dodaje Julia Wójcik, zastępca dyrektora Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika, które organizuje akcję „Zamień karmę na pluszaka”.

A Izabela Kozieł zachęca: - Święta to dobra okazja, by otworzyć serca na potrzeby innych, również zwierząt. Pomaganie daje dużo radości!

 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

Maskotka za karmę, czyli charytatywne Mikołajki w Rybniku
Maskotka za karmę, czyli charytatywne Mikołajki w Rybniku

Maskotka za karmę, czyli charytatywne Mikołajki w Rybniku

do góry