Strona główna/Aktualności/Miasto/Strażnicy z Rybnika opryskani krwią nosiciela HIV

Strażnicy z Rybnika opryskani krwią nosiciela HIV

04.07.2022 Miasto

Służba strażników miejskich bywa niebezpieczna. Funkcjonariusze udzielając pierwszej pomocy bezdomnemu, zostali opryskani krwią. Okazało się, że mężczyzna był nosicielem wielu chorób zakaźnych w tym HIV oraz żółtaczki.

Miejsce zdarzenia zostało uprzątnięte i zdezynfekowanie przez Rybnickie Służby Komunalne. Zdj. Straż Miejska Rybnik

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rybniku, przejeżdżając ulicą Skłodowskiej zauważyli siedzących na ławce mężczyzn. - Były to znane rybnickim funkcjonariuszom osoby bezdomne, które często spożywają alkohol w tego typu miejscach - informuje Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Gdy strażnicy weszli na skwer jeden z mężczyzn uciekł, zaś drugi powiedział, że nie może chodzić. Pokazał strażnikom nogę, z której sączyła się krew. Funkcjonariusze powiadomili pogotowie ratunkowe i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, podczas której mężczyzna tracił przytomność. Przy próbie zatamowania krwotoku, jedna z żył pękła i zostali opryskani krwią.

- Okazało się, że mężczyzna, któremu udzielali pierwszej pomocy był nosicielem wielu chorób zakaźnych w tym HIV oraz żółtaczki - tłumaczy Błatoń.

Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala, a funkcjonariusze czekają na wyniki badań, które będą cyklicznie powtarzane.

Miejsce zdarzenia zostało uprzątnięte i zdezynfekowanie Przez Rybnickie Służby Komunalne.

Materiał Straży Miejskiej w Rybniku

do góry