Strona główna/Aktualności/Miasto/Stracił "prawko" w sylwestra. Pędził Wodzisławską

Stracił "prawko" w sylwestra. Pędził Wodzisławską

02.01.2023 Miasto

W sylwestrową noc pędził ulicą Wodzisławską w Rybniku - mimo ograniczenia prędkości do 50 km/h na liczniku miał 154 km/h. 27-letni kierowca z Ukrainy stracił prawo jazdy i otrzymał mandat w wysokosci 2500 złotych a także 15 punktów karnych.

Policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2500 zł. Zdj. pixabay

W sylwestra, około godziny 20.25 podczas kontroli prędkości na ulicy Wodzisławskiej policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena bory.

- Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego kierowcę volkswagena bora. Mężczyzna nie dostosował prędkości do obowiązującego ograniczenia. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 154 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem stróże prawa ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2500 złotych. Oprócz tego zatrzymali obywatelowi Ukrainy prawo jazdy, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Zagraża nie tylko samym kierującym, ale i wszystkim uczestnikom ruchu. Działania policyjne mają na celu zapobieganie i zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadków, a tym samym poprawę bezpieczeństwa. (OR)

do góry