Strona główna/Aktualności/Miasto/Spływ "Powstańców" na 100-lecie szkoły

Spływ "Powstańców" na 100-lecie szkoły

04.07.2022 Miasto

„Powstańcy” świętują w tym roku 100-lecie istnienia, jak się okazuje nie tylko na lądzie… W spływie kajakowym rzeką Rudą wzięło udział ponad 100 osób związanych z I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

W spływie kajakowym rzeką Rudą wzięło udział ponad 100 osób związanych z I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Zdj. ILO

Główne obchody 100-lecia ILO w Rybniku odbędą się jesienią, ale „Powstańcy” już świętują. W czerwcu przebiegli już 100 kółek na stadionie lekkoatletycznym, a teraz popłynęli rzeką Rudą.

100 okrążeń na 100-lecie "Powstańców"

Po wysiłku i kilku godzinach spędzonych na rzece na przystani kajakowo-rowerowej Aktywni czekał na wszystkich pyszny żurek i kiełbasa. Kto miał siłę i ochotę mógł ponadto pograć w siatkówkę i potańczyć lub posłuchać dobrego rocka w wykonaniu zespołu December.

Koordynatorkami wydarzenia były Barbara Zaparty-Piasecka i Aleksandra Wolny-Kowalska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku:

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę! Szczególne podziękowania należą się organizatorom z Aktywni Team za profesjonalne przygotowanie imprezy i jak zwykle niesamowitą atmosferę. Gratulujemy jeszcze raz startującym, a w szczególności tym, którzy po raz pierwszy chwycili za wiosło i zwodowali kajak. Ahoj! - mówią w ILO.

Opracowanie redakcja

Spływ kajakowy "Powstańców" na 100-lecie szkoły

52 zdjęcia

Ponad 100 osób związanych z I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku wzięło udział w spływie kajakowym rzeką Rudą z okazji 100-lecia szkoły.

do góry