Strona główna/Aktualności/Miasto/Sosny, graby i buki rozdają na rynku w Rybniku. Posadź (..)

Sosny, graby i buki rozdają na rynku w Rybniku. Posadź drzewo!

12.04.2024 Miasto

- Mamy aż pięć gatunków drzew, głównie liściastych, które rozdajemy dziś mieszkańcom Rybnika. To kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY, która do tej pory odbywała się pod patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku tego patronatu nie ma, ale my się nie zniechęcamy, dalej chcemy promować zwiększanie lesistości przez sadzenie drzew nie tylko na terenach zarządzanych przez lasy państwowe. Sadzonki gatunków, które trafiają do lasu, mogą też dobrze czuć się w ogrodach na prywatnych posesjach - mówi Paulina Sobczuk, rzecznik prasowa Nadleśnictwa Rybnik.

Rybniccy leśnicy rozdają sadzonki drzew na rynku. Zdj. Julia Osika

Nadleśnictwo Rybnik bierze udział w 6. edycji akcji wielkiego narodowego sadzenia drzew #sadziMy - posadź drzewo z leśnikami. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można je otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Posadź drzewo! Zdj. Kamil Harbaczewski

Dziś 12 kwietnia rybniccy leśnicy rozdają sadzonki drzew m.in. na Rynku.

- Mamy w tym roku aż pięć gatunków przede wszystkim drzewa liściaste, ale jest też gatunek iglasty - sosna. Poza tym mamy do rozdania dużo dęba szypułkowego, buka, graba i klona jawora. To dobry krok, w lasach też stawia się na urozmaicanie i wprowadzanie większej ilości drzew liściastych. Zachęcam do tego, by liściaste drzewa pojawiały się w ogrodach. Wiem, że grabienie liści nie jest czasem komfortowe, ale warto - mówi Paulina Sobczuk, rzecznik prasowa Nadleśnictwa Rybnik.

Sadzonki w ramach akcji #sadziMY można odebrać 12 kwietnia w godz. 9:00 - 15:00 na Rynku w Rybniku, siedzibie nadleśnictwa (ul. Kościuszki 36, Rybnik), punkcie sprzedaży "Zagroda Leśnika" (ul. Wielopolska 6, Rybnik).

Autorzy: Julia Osika, Kamil Harbaczewski

Posadź drzewo!

21 zdjęć

Nadleśnictwo Rybnik wzięło udział w 6. edycji akcji wielkiego narodowego sadzenia drzew #sadziMy - posadź drzewo z leśnikami. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można je otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.  12 kwietnia leśnicy rozdawali sadzonki drzew w Rybniku na Rynku, w siedzibie Nadleśnictwa i w Zagrodzie Leśnika.

do góry