Strona główna/Aktualności/Miasto/Śmiertelny wypadek w Świerklanach

Śmiertelny wypadek w Świerklanach

24.07.2023 Na sygnale

Tragedia w Świerklanach. Na ulicy Żorskiej 28-letni kierowca fiata z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd ciężarowy.  Niestety ratownikom nie udało się uratować mu życia. 

Śmiertelny wypadek w Świerklanach. Zdj. policja Rybnik

Do wypadku doszło w niedzielę 23 lipca około godziny 16.15 na ulicy Żorskiej w Świerklanach.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący fiatem 28-latek, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego uderzył w pojazd ciężarowy, którym kierował 51-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który zabrał kierującego osobówką do szpitala w Sosnowcu. Niestety, obrażenia mężczyzny okazały się śmiertelne.

W toku policyjnych czynności okazało się także, że mieszkaniec Żor nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Śmiertelny wypadek w Świerklanach

6 zdjęć

Rybniccy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 23 lipca w Świerklanach na ulicy Żorskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 28-letni kierujący fiatem, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd ciężarowy, którym kierował 51-latek. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Niestety, obrażenia jakie odniósł kierujący osobówką, okazały się śmiertelne.

 

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry