Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnik w czekoladzie

Rybnik w czekoladzie

28.10.2023 Miasto

Na rynku trwa próba ustanowienia rekordu Rybnika w liczbie wchłoniętych przez mieszkańców kalorii w ciągu jednego weekendu, czyli Festiwal Czekolady, a tak naprawdę festiwal czekolady, słodkości w każdej możliwej postaci oraz wszelkich innych kalorii.

Na rynku można samemu skomponować sobie deser i zalać go gorącą czekoladą. Zdj. Wacław Troszka

Na czekoladowych stoiskach można kupić najróżniejsze tabliczki różnych czekolad, również o wyglądzie mocno artystycznym, oraz wyroby czekoladowe w przeróżnych kształtach od psa, kota i innych zwierzaków po pistolet, zębatkę i kombinerki. Na rynku stacjonują również popularne foodtrucki, nazywane po śląsku futertrakami, więc kalorie czekoladowe mają tu silną konkurencję.

Czekolada i inne kalorie

Ale na rynku są również: ciasta, torty, płynna czekolada z dodatkami, pierniki, miody, wina, pieczywo, drewniane sprzęty kuchenne i Bóg wie co jeszcze.

W południe sporym powodzeniem cieszyły się czekoladowe eksperymenty chemiczne. Zdj. Wacław Troszka

Dla dzieci przygotowano słodkie warsztaty i kącik naukowy, w którym eksperymenty chemiczne z czekoladą wykonuje z udziałem dzieci z Wydziału Chemii politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Jutro, w niedzielę rybnicki festiwal czekolady potrwa do godz. 19. Zdj. Wacław Troszka

Na rynek warto się wybrać zwłaszcza jeśli ktoś, wzorem niektórych zwierząt zamierza się przed zimą zaopatrzyć w solidną warstwę tłuszczyku.
Dziś czekoladowy festiwal potrwa na rynku do godz. 20, a jutro od 10 do 19.

Rybnicki Festiwal Czekolady

26 zdjęć

Od 27 do 29 października na rybnickim rynku trwać będzierybnicki Festiwal Czekolady i wszelkich innych słodkości.

do góry