Rybnik przeciw depresji
Miasto dołączyło do projektu „Razem przeciw depresji” i wraz z Radiem Eska pomaga i wspiera dzieci i młodzież, przeciwdziałając depresji. W kampanię zaangażowała się też Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika.
Przedsięwzięcie to kolejny krok Rybnika wspierający zdrowie psychiczne młodych ludzi i profilaktykę antydepresyjną. W kampanię włączyła się także Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika, której członkowie najlepiej rozumieją problemy rówieśników.
Kampania „Razem przeciw depresji” otwiera możliwości dotarcia z ważnym przekazem do młodych ludzi zmagających się z trudnościami zdrowia psychicznego, sygnalizuje ważne symptomy, które nie powinny być ignorowane oraz wskazuje możliwe rozwiązania.
- Platforma wykorzystuje różne formy docierania do zainteresowanych. To m.in. nagłośnienie tematu przez rozpoznawalnych dziennikarzy - ambasadorów akcji. To także baza wiedzy z różnymi artykułami, podcastami, a także interaktywnym filmem, w którym - podczas oglądania - podejmujemy decyzje, od których zależy, jak potoczy się scenariusz. Film o nastolatce Alicji, która mierzy się z różnymi problemami ma pobudzać wyobraźnię, prowokować do rozmowy i uczyć słuchania. Mamy nadzieję, że tak podane treści sprzyjać będą upowszechnianiu wiedzy nt. profilaktyki depresji - wyjaśnia Katarzyna Korba, kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych w Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.
Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia jest wskazanie kontaktów do instytucji udzielających wsparcia dzieciom i rodzicom w sytuacji szeroko rozumianych kryzysów. Więcej na stronie kampanii.