Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniczanin podpalił taksówkę, bo nie chciał zapłacić (..)

Rybniczanin podpalił taksówkę, bo nie chciał zapłacić za kurs. Podejrzany w areszcie

29.07.2022 Miasto

Zamiast zapłacić za przejazd taksówką, wyciągnął kanister, polał auto benzyną i podpalił. Rybniczanin został zatrzymany w bezpośrednim pościgu pieszym. Teraz, na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował podejrzanego 29-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

29-letni pasażer odmówił zapłaty za usługę. Po czym zaczął polewać pojazd benzyną, którą miał w kanistrze i podpalił samochód. Zdj. Policja Rybnik

Do bulwersującego zdarzenia doszło we wtorek 26 lipca o godzinie 6.00. Mundurowi z ogniwa patrolowo - interwencynego rybnickiej komendy zostali zaalarmowani, że w rejonie bloku wielorodzinnego przy ulicy Morcinka mężczyzna polał taksówkę benzyną i podpalił pojazd.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali płonący samochód oraz elewację budynku, która zajęła się od osobówki. Mężczyźni, którzy podróżowali taksówką uciekli z miejsca zdarzenia - informuje starszy aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Spłonął samochód i elewacja budynku. Zdj. policja Rybnik

Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już po chwili mundurowi dostrzegli podejrzewanego, który na widok policjantów zaczął uciekać. W pościgu pieszym policjant pomiędzy pojazdami na parkingu obezwładnił i zatrzymał sprawcę podpalenia.

- Jak się okazało kierujący taksówką przewoził klientów ze stacji benzynowej przy ulicy Niepodległości. Po wykonanym kursie, wyraźnie podchmielony 29-letni pasażer odmówił zapłaty za usługę. Po czym zaczął polewać pojazd benzyną, którą miał w kanistrze i podpalił samochód - informuje Bogusława Kobeszko.

Podczas zatrzymania mieszkaniec Rybnika był agresywny i pobudzony, została mu pobrana krew do badań. Jak oświadczył, zażywał środki odurzające.

Sąd zdecydował umieścić sprawcę w areszcie na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia. Zdj. Policja Rybnik

Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzut spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów. Sąd zdecydował umieścić sprawcę w areszcie na 3 miesiące. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet na 8 lat.

Podpalił taksówkę pod blokiem w Rybniku

6 zdjęć

Do zdarzenia doszło we wtorek 26 lipca, o godzinie 6.00 w Rybniku. 29-letni pasażer taksówki odmówił zapłaty za usługę, po czym polał pojazd benzyną i podpalił. 29-latek został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Opracowanie Redakcja

 

do góry