Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniczanin pędził ulicą Kotucza. Stracił "prawko"

Rybniczanin pędził ulicą Kotucza. Stracił "prawko"

28.08.2023 Na sygnale

Tuż przed północą rozpędził swojego seata na ulicy Kotucza. Chwilę później stracił prawo jazdy. Policja z Rybnika apeluje o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Zdj. ilustracyjne KMP Rybnik

Dzisiejszej nocy (27 sierpnia) mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata, który przekroczył dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

- Tuż przed północą, w Rybniku na ulicy Kotucza, kierujący osobówką, 25-letni rybniczanin jechał z prędkością 106 km/h. Został zatrzymany do kontroli drogowej. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 56 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Rybniccy policjanci apeluje o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nadmierna prędkość jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. - Aby na drodze było bezpiecznie, nie może być miejsca na brawurę i łamanie przepisów ruchu drogowego. Bądź odpowiedzialny, niech bezpieczne drogi będą naszym wspólnym celem - apeluje rybnicka policja.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry