Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniczanie, załóżmy czapki św. Mikołaja!

Rybniczanie, załóżmy czapki św. Mikołaja!

28.11.2022 Miasto

Dziś (28 listopada) rozpoczyna się 21. „Czapka św. Mikołaja” - charytatywna akcja Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika, do której w tym roku włącza się również rybnicka Fundacja Dobrostka. - Podczas przedświątecznej gonitwy pomyślmy o rodzinach, które w tym szczególnym czasie potrzebują naszej pomocy. Wierzymy, że wraz z naszymi paczkami w ich domach pojawi się duch świąt. Rybniczanie, ubierzmy czapki św. Mikołaja! - zachęcają młodzieżowi radni.

To już 21. edycja „Czapki św. Mikołaja” - charytatywnej akcji Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika. Zdj. arch. GR

- Już od 21 lat pomagamy najbardziej potrzebującym rodzinom z dziećmi oraz seniorom z naszego miasta, zbierając datki oraz żywność o długim terminie przydatności do spożycia. Z zebranych środków i darów przygotujemy paczki żywnościowo-prezentowe, które 17 grudnia trafią do potrzebujących - planują radni i zapraszają do udziału w imprezach, z których cały dochód zostanie przekazany na rzecz akcji:

  • 4, 10 i 11 grudnia (godz. 14.00) - morsowanie na Pniowcu z MRM Rybnika
  • 7 i 14 grudnia (godz. 18.00) - „Disco lodowisko z MRM - muzyka w stylu lat 80. i 90.” na lodowisku MOSiR-u (jeżeli pozwolą warunki pogodowe).
  • 3-4 i 9-11 grudnia - atrakcje dla rodzin z dziećmi i młodzieży w ramach jarmarku bożonarodzeniowego na rybnickim rynku.

W rybnickich szkołach, przedszkolach i żłobkach prowadzona będzie zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie ważności (m.in. mąki, ryżu, kaszy, herbaty, kawy, słodyczy, konserw i in.).

Wielkie pakowanie darów, podobnie jak przed rokiem odbędzie się w Zespole Szkół nr 3 na Nowinach. Zdj. arch. GR.

W szkołach ponadpodstawowych odbywać się będą również charytatywne kiermasze ciast, a do akcji MRM włączają się także lokalni przedsiębiorcy przekazując datki oraz towary.

- Wszyscy stają na głowie, by pomimo trudnej sytuacji pomoc dotarła do wszystkich potrzebujących - przekonują radni z MRM Rybnika.

„Czapkę” można też wesprzeć przelewem (od 28 listopada do 15 grudnia) na konto bankowe Fundacji Dobrostka.

Numer konta: 36 1870 1045 2078 1073 0632 0002.

Plakat akcji MRM Rybnika. Materiały prasowe

Podczas ubiegłorocznej akcji udało się zebrać ponad 16.300 złotych oraz towar o szacunkowej wartości 5 tys. złotych. Przygotowano 300 paczek żywnościowych i prezentowych.

Autor: (S)

do góry