Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniczanie sprawdzą, gdzie ucieka ciepło

Rybniczanie sprawdzą, gdzie ucieka ciepło

30.11.2022 Miasto

W trakcie trzech dni - 1, 5 i 6 grudnia - mieszkańcy Rybnika będą mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru kamerą termowizyjną. Pomoże to wykryć miejsca utraty ciepła w ich budynkach.

Z oferty urzędu miasta może skorzystać każdy, niezależnie od budynku w jakim mieszka czy rodzaju wykorzystywanego ogrzewania. Tego typu pomiar ma jednak największe zastosowanie w domach jednorodzinnych. Pomiarów dokonywać będzie rybnicka ekodoradczyni Barbara Graniczka.

Chcesz skorzystać z pomiaru kamerą termowizyjną? Zadzwoń do ekodoradczyni. Zdj. PixabayChcesz skorzystać z pomiaru kamerą termowizyjną? Zadzwoń do ekodoradczyni, pod nr tel. 32 439 20 56 i umów się na konkretny dzień i godzinę.

Kamera będzie dostępna tylko we wskazanych terminach (1, 5 i 6 grudnia), dlatego liczba możliwych do wykonania pomiarów jest ograniczona. Pomiar trwa około pół godziny, a zgłoszenie nie wymaga żadnych dodatkowych formalności.

- Zachęcamy do skorzystania z możliwości wykonania pomiaru i ustalenia, gdzie ucieka nam ciepło - zachęcają w magistracie.

Warto pamiętać, że za straty ciepła w budynku może odpowiadać np. stolarka okienna, drzwiowa czy dach.

Opracowanie: Redakcja.

do góry