Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniczanie na pikniku naukowym w Warszawie

Rybniczanie na pikniku naukowym w Warszawie

02.06.2023 Edukacja

Pod koniec maja reprezentacja Politechniki Śląskiej, jej rybnickiej filii Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Szkoły Podstawowej nr 35 im Ks. Franciszka Blachnickiego w Chwałowicach wzięła udział w 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Najmłodsi uczestnicy pikniku naukowego na stoisku SP nr 35. Zdj. SP nr 35

Piknik to największe wydarzenie naukowe w tej części Europy. Impreza popularyzująca naukę, co roku gromadzi uczelnie, instytuty badawcze, muzea, fundacje związane z nauką, koła naukowe, zarówno z Polski, jak i z całej Europy. W tym roku tematem przewodnim pikniku były rewolucje naukowe. Szkołę Podstawową nr 35 z Chwałowic reprezentowała grupa nauczycieli: Ewa Tyl-Korzeniewska, dyrektorka szkoły, Marek Franusiak, Wojciech Wasylko i Aleksandra Bulla.

Reprezentacja Rybnika: CKU Filia Politechniki Śląskiej w Rybniku oraz SP nr 35 w Chwałowicach. Zdj. SP 35.

- W ramach pikniku promowaliśmy szkolny projekt „Kosmiczni adepci”, który realizujemy metodą PBL - Project Based Learning - we współpracy z Politechniką Śląską. Na naszym stanowisku na odwiedzających czekały warsztaty z robotami edukacyjnymi Photon, podczas których uczestnicy mieli możliwość zaprogramować robota przy użyciu różnych języków programowania, ale też odkryć planety Układu Słonecznego, dowiedzieć się wielu ciekawostek o odwiedzanych planetach, a także poznać zasady działania czujnika ruchu, światła, dotyku i koloru - podsumowuje społeczność SP nr 35.

4-letnim projektem edukacyjnym pt. „Kosmiczni adepci”, który ruszył w marcu, objęci są uczniowie klasy 1b integracyjnej i 4b SP nr 35 w Chwałowicach, a jego tematyka związana jest z przygotowaniami, podróżą i zamieszkaniem na planecie Mars.

Rybniczanie na pikniku naukowym w Warszawie

9 zdjęć

Pod koniec maja reprezentacja Politechniki Śląskiej, jej rybnickiej fili Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Szkoły Podstawowej nr 35 im Ks. Franciszka Blachnickiego w Chwałowicach wzięła udział w 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry