Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnickie targi dla ósmoklasistów i maturzystów

Rybnickie targi dla ósmoklasistów i maturzystów

20.03.2023 Edukacja

Dwie ostatnie edycje rybnickich targów edukacji miały nietypową, bo internetową odsłonę, ale wszystko wraca do normy i już jutro (21 marca) ósmoklasiści z Rybnika i okolic znów spotkają się w Ekonomiku, jak to bywało w przedpandemicznych czasach. Z kolei w Kampusie ofertę dalszego kształcenia znajdą maturzyści.

Rybnickie szkoły prześcigają się w pomysłach, by wzbudzić zainteresowanie ósmoklasistów. Zdj. Arch. GR

Absolwenci podstawówek będą mogli porównać oferty wszystkich rybnickich szkół ponadpodstawowych i wybrać tę, w której zechcą kontynuować swoją naukę. Targi w Ekonomiku rozpoczną się o 9.00 i potrwają do 14,30, a zaprezentuje się tam 19 wystawców.

- Obok 16 rybnickich szkół, które przedstawią swoją ofertę edukacyjną, w targach weźmie też udział Młodzieżowe Centrum Kariery OHP i rybnicka filia Politechniki Śląskiej z ofertą kursów powtórkowych przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty oraz Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika, która podsumuje kolejną edycję szkolnego budżetu partycypacyjnego i wspólnie z prezydentem wręczy symboliczny czek na 10.000 zł zwycięskiej szkole. Szacujemy, że targi edukacji odwiedzi ponad 2 tys. ósmoklasistów. W samym Rybniku mamy ich 1951 - wyjaśnia Katarzyna Korba z Wydziału Edukacji i Kultury UM Rybnika.

Z myślą o nich na stronie internetowej edukacja rybnik umieszczony zostanie również informator o kierunkach nauczania w rybnickich szkołach ponadpodstawowych oraz program dni otwartych w poszczególnych placówkach. Rybnickie podstawówki otrzymały też informacje o spotkaniach dla uczniów organizowanych w pracowniach zawodowych RCEZ.

Z kolei w Kampusie odbędą się targi dla maturzystów. Mat. prasowe

Również jutro (21 marca) w budynku rybnickiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Kampusie maturzyści będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni i szkół policealnych (9.00-13.00). Zaplanowano też warsztaty i wykład reZiego, czyli Remigiusza Wierzgonia.

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula
do góry