Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnickie przedszkolaki szukały skarbu z robotem

Rybnickie przedszkolaki szukały skarbu z robotem

11.07.2024 Edukacja

Dzieci z Przedszkola nr 41 na Nowinach poszukiwały skarbu piratówz interaktywnym robotem Zosią. A wszystko to w ramach wakacyjnego projektu. 

Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim wakacyjnym projekcie kodowania STEAM „Robot Zosia na tropie pirackiego skarbu”. Zdj. Archiwum P nr 41

Przedszkole nr 41 prowadzi zajęcia z interaktywnym robotem „Zosią - małą nauczycielką”, który Agnieszka Chudzik wygrała dla placówki w ramach konkursu „Nauczyciel Roku 2022” organizowanego przez „Głos Nauczycielski”. Tym razem przedszkolaki razem z robotem wzięły udział w ogólnopolskim wakacyjnym projekcie kodowania STEAM „Robot Zosia na tropie pirackiego skarbu”. W jego trakcie dzieci wykonywały różne zadania: ułożyły piracką mapę skarbów i tak zakodowały Zosię, by dotarła do ukrytej skrzyni skarbów i przy okazji zdobyła jak najwięcej elementów znajdujących się na mapie. 

Dwie załogi piratów wyposażone w roboty ćwiczyły ważne dla rozwoju dzieci umiejętności, malowały statki pirackie i flagi, uczestniczyły w zabawach z rytmami i ćwiczeniach artykulacyjnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju mowy, również przy użyciu programu komputerowego. Ponadto na dzieci czekało szereg atrakcji, m.in. zabawy z chustą animacyjną, obserwacja krystalizacji soli, „łowienie” (rozwijanie motoryki małej) śmieci z oceanu czy rzuty do celu, a całemu przedsięwzięciu towarzyszyły pirackie piosenki.

Dobra zabawa z kodowaniem. Zdj. Arch. P nr 41

Robot Zosia zapewnił dzieciom niezapomniane chwile połączone z nauką kodowania. A ta umiejętność, na co zwraca uwagę Agnieszka Chudzik, jest niezbędna w dzisiejszej edukacji: 

- Rozwija nie tylko logiczne myślenie, ale uczy również liczenia, planowania, rozpoznawania kierunków, kreatywności, współpracy, cierpliwości oraz innych ważnych umiejętności potrzebnych dzisiejszym dzieciom. Co ważne, oswaja ona maluchy z nowoczesną technologią nie tylko z poziomu użytkownika, ale również programisty - zauważa koordynatorka projektu.

Więcej o realizacji projektu na stronie przedszkola.

Przedszkolaki szukały skarbu z robotem Zosią

9 zdjęć

Dzieci z Przedszkola nr 41 na Nowinach z interaktywnym robotem Zosia poszukiwały skarbu piratów. A wszystko to w ramach wakacyjnego projektu.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Nauczycielki w przedstawieniu o Rybku z Rybnika
Nauczycielki w przedstawieniu o Rybku z Rybnika

Nauczycielki w przedstawieniu o Rybku z Rybnika

Rybnicka nauczycielka w finale!
Rybnicka nauczycielka w finale!

Rybnicka nauczycielka w finale!

do góry