Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnickie lodowisko rusza w Mikołajki!

Rybnickie lodowisko rusza w Mikołajki!

05.12.2022 Miasto

Poślizgamy się już w Mikołajki! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kończy prace związane z uruchomieniem rybnickiego lodowiska. Z miejskiej ślizgawki będzie można korzystać od 6 grudnia. 

Rybnickie lodowisko będzie czynne od 6 grudnia. Zdj. M.Koczy

Na sezonowym, sztucznym lodowisku usytuowanym obok kąpieliska Ruda trwają zaawansowane prace związane z jego uruchomieniem.

- Zostały ustawione bandy, trwa mrożenie tafli. W piątek rano mieliśmy już około 2 centymetry lodu, docelowo będzie go od 6 do 8 centymetrów. Jeżeli nie stanie się nic nieprzewidzianego, lodowisko zostanie uruchomione 6 grudnia - mówi Tomasz Sojka, kierownik obiektu. 

Lodowisko w Rybniku zostało zadaszone. Zdj. M.Koczy

Przypomnijmy, że w tym roku rybnickie lodowisko zostało zadaszone. 

- Do tej pory zmorą naszego lodowiska były przerwy w jego funkcjonowaniu, na co wpływ miały warunki atmosferyczne. Mam nadzieję, że ten problem nie będzie się już powtarzał, a dzięki temu zwiększy się frekwencja na obiekcie. Jestem również przekonany, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony - przekonuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora MOSiR Rybnik.

Dodaje, że ceny biletów do końca grudnia będą na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie, od 1 stycznia nastąpi jednak około 20-procentowa podwyżka. 

Otwarcie obiektu planowane jest na wtorek, 6 grudnia o godz. 14.00. W tym dniu rusza także Rodzinna Akademia Jazdy na Łyżwach. Szczegóły w naszym kalendarzu: 6 grudnia w Rybniku , zapisy poprzez specjalny formularz dostępny na stronie MOSiR

Lodowisko będzie czynne w tygodniu w godz. 8-21, w weekendy od 9:30 do 21. 

Do końca grudnia ceny na lodowisku takie jak w ubiegłym sezonie, potem podwyżka. Zdj. M.Koczy

Opłaty za korzystanie z rybnickiego lodowiska

(60 min., cennik obowiązujacy do 31 grudnia 2022 r.):

  • Bilet normalny - 9,00 zł
  • Bilet ulgowy - 5,00 zł
  • Bilet szkolny dla uczestników (dla jednej osoby) grup zorganizowanych z opiekunem w godzinach od 9.00 do 14.00 - 2,00 zł
  • Bilet rodzinny - 14,00 zł
  • Wypożyczenie łyżew (+ kask) - 8,00 zł
  • Ostrzenie łyżew (para) - 8,00 zł 

(red)

do góry