Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnickie Dni Integracji po raz szósty

Rybnickie Dni Integracji po raz szósty

17.05.2023 Miasto

Przed nami 6. edycja Rybnickich Dni Integracji, wydarzenia, które na trwałe wpisało się w rybnicki krajobraz.

Będzie to okazja do bliższej prezentacji osób z różnych placówek z terenu miasta zajmujących się na co dzień szeroko rozumianą opieką nad osobami starszymi oraz edukacją i rehabilitacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Organizatorem tegorocznej edycji jest Zespół Szkół nr 6, Stowarzyszenie „Dla Dobra” oraz miasto Rybnik, które wsparło realizację tego przedsięwzięcia. Impreza będzie się odbywać dwuetapowo.

18 maja przewidziano panel wykładowo-szkoleniowy z udziałem przedstawicieli świata nauki, którzy opowiedzą o wpływie stresu na zdrowie człowieka czy funkcjonowaniu osoby opiekującej się osobą chorą. Ciekawie zapowiada się prelekcja na temat funkcjonowania seksualnego osób z niepełnosprawnością. Będzie można też otrzymać najświeższe informacje dotyczące orzecznictwa czy form rehabilitacji.

Druga część wydarzenia odbędzie się 26 maja. W Dniu Matki, w rybnickim Kampusie odbędzie się Integracyjny Piknik Rodzinny. Pierwszą część dnia spędzimy, poznając talenty osób z niepełnosprawnościami, drugą nie tylko z „Rybnickimi bajtlami”.
Zaśpiewa tu ukraińska grupa Czornobrywci i rybnickie Remedium, będą dmuchańce i animacje.

Janusz Rzymanek

Program

do góry