Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnicki szpital zyska nowoczesny sprzęt

Rybnicki szpital zyska nowoczesny sprzęt

03.10.2022 Miasto

Znane są wyniki głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim. Wśród projektów, które będą realizowane w przyszłym roku, mieszkańcy regionu wybrali również ten z Rybnika.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku. Zdj. AK

Mowa o projekcie „Nowoczesna pracownia elektrofizjologii i ablacji - zwiększenie możliwości diagnostycznych i terapeutycznych Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku”.
Celem projektu jest zwiększenie dostępności do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych procedur z zakresu kardiologii inwazyjnej.

- Korzyści skierowane są do populacji najbardziej zagrożonej występowaniem migotania przedsionków - obszar całego Rybnickiego Okręgu Węglowego - obejmując około 488 tysięcy osób w powiatach: Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Czerwionki-Leszczyn, Rydułtów, Radlina, oraz Pszowa. Zadanie polegać ma na zakupie systemu rejestracji parametrów elektrofizjologicznych wraz z stymulatorem elektrofizjologicznym. Realizacja przedsięwzięcia wpłynie na poprawę jakości i długości życia oraz dostępności do wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych, w tym skrócenie oczekiwania na zabiegi kardiologiczne - czytamy w opisie projektu, którego szacunkowy koszt to 400 tys. zł.

Szczegóły dotyczące MBO na stronie internetowej tutaj.

Wyniki głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim są już znane, teraz pora na Rybnik.

Od dziś do 9 października można głosować w ramach budżetu obywatelskiego miasta Rybnika. Do głosowania dopuszczono 10 projektów ogólnomiejskich i 41 projektów lokalnych (dzielnicowych). Opisy projektów tutaj.

Opracowanie: Redakcja

do góry