Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnicka strefa ekonomiczna - czas na zmiany

Rybnicka strefa ekonomiczna - czas na zmiany

11.08.2023 Miasto

Na terenie specjalnej strefy ekonomicznej przy ul. Strefowej i Ekonomicznej w Rybniku trwa budowa zakładu produkcyjnego firmy Extral, która specjalizuje się w produkcji profili aluminiowych i komponentów.

 

Na terenie specjalnej strefy ekonomicznej trwa budowa zakładu produkcyjnego firmy Extral. Zdj. Michał Koczy

- Spółka kupiła teren o powierzchni 6,5 ha w czerwcu 2022 roku, w wyniku ogłoszonego przetargu nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości. Warto dodać, że to największy teren inwestycyjny nabyty dotychczas przez inwestora w strefie ekonomicznej w Rybniku - zaznacza Dawid Strupowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Obsługi Inwestorów.

Inwestycja realizowana jest etapowo - obecnie trwa budowa zakładu produkcyjnego, składającego się z hali produkcyjnej wraz z instalacją przemysłową - linią do przetopu aluminium i odlewanią pełnowartościowego surowca do ponownego wykorzystania.

Powierzchnia zabudowy zakładu na obecnym etapie wynosi 12,5 tys. m2. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie bieżącego i przyszłego roku. W zakładzie powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Inwestycja realizowana jest etapowo. Zdj. Wioleta Zielińska

Extral Sp. z o.o. eksportuje swoje produkty do klientów w całej Europie. Inwestor planuje rozszerzenie działalności o obszar recyklingu aluminium, które jest w 100% przetwarzalne, co czyni go substancją idealną do recyklingu.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry