Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnicka nauczycielka w finale!

Rybnicka nauczycielka w finale!

14.10.2022 Miasto

- Największym sukcesem jest dla mnie uśmiech dziecka i wdzięczność jego rodzica. Kocham swoją pracę i lubię się rozwijać - mówi Agnieszka Chudzik z Przedszkola nr 41 w Rybniku, finalistka prestiżowego 20. Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku 2022”.

Agnieszka Chudzik z Przedszkola nr 41 - finalistka prestiżowego 20. Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku 2022”. Zdj. Archiwum przedszkola.

11 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta jubileuszowa gala rozdania nagród. Agnieszka Chudzik, która znalazła się w gronie 13 finalistów nominowanych do tej nagrody - była jedyną w Polsce nauczycielką wychowania przedszkolnego i logopedą z taką nominacją.

I choć ostatecznie nie zdobyła tytułu Nauczyciela Roku 2022, który przypadł Iwonie Pietrzak-Płachcie, bibliotekarce z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie, to przyznano jej - robota interaktywnego i interdyscyplinarnego Zosia - szczególną nagrodę dla placówki, w której pracuje. W zastępstwie finalistki odebrała ją w Warszawie Klaudia Ciupek, dyrektor Przedszkola nr 41 na Nowinach, zwanego też „Puchatkowo”.

- Nagroda, jak również sam fakt nominacji do tak prestiżowego wyróżnienia jest niesamowitym osiągnięciem dla placówki wychowania przedszkolnego z naszego regionu - słyszymy w P nr 41.

Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, a nagrodę dla przedszkola odebrała dyrktorka placówki Klaudia Ciupek (z lewej). Zdj. Arch. placówki

- Staram się przekazywać dzieciom wartości takie jak dobro, piękno i prawda, zarówno prowadząc zajęcia i rozmowy, jak również poprzez udział w konkursach czy projektach - ocenia Agnieszka Chudzik, która w Przedszkolu nr 41 oprócz standardowych zajęć edukacyjnych prowadzi również lekcje języka angielskiego oraz terapię logopedyczną.

Ma też na koncie artykuły z zakresu wychowania, psychoedukacji i profilaktyki, publikowane w pismach branżowych, ale też wiersze zamieszczane w magazynie dla dzieci „Wytryszek” i na portalu internetowym „Bajkownia”. Agnieszka Chudzik jest też organizatorką ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów artystycznych w placówkach oświatowych, a także uczestniczką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz wystaw dla artystów nieprofesjonalnych.

Agnieszka Chudzik znalazła się w gronie 13 finalistów nominowanych do tej nagrody. Arch. przedszkola

Lubią ją dzieci, cenią ich rodzice oraz współpracownicy. - Nie wyobrażam sobie lepszego nauczyciela dla mojego dziecka. To nauczycielka z powołania - przekonuje mama byłego przedszkolaka.

- Wychowawca, społecznik i opiekun z pasją. Osoba godna naśladowania w pracy, jak i w życiu prywatnym - dodaje Ilona Dwojakowska, dyrektorka Przedszkola nr 19 w Boguszowicach, która miała okazję z nią współpracować.

Przedszkole nr 41 słynie z różnych działań na rzecz dzieci. Ostatnio było organizatorem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Technikoludek, czyli dziecko w świecie technologii”.

Finalistce oraz wszystkim rybnickim nauczycielom, w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

Opracowanie: (S)

do góry