Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnicka Wieża Eiffla stanie "na Paryżu". Zaczęli kopać (..)

Rybnicka Wieża Eiffla stanie "na Paryżu". Zaczęli kopać fundamenty

07.07.2022 Miasto

Wielka na 15 metrów replika Wieży Eiffla jeszcze w te wakacje pojawi się w rybnickim „Paryżu”, czyli na rondzie łączącym ulicę Wodzisławską, Hetmańską i drogę regionalną. To pomysł mieszkańców, którzy wybrali paryską ozdobę w budżecie obywatelskim.

7 lipca na rondzie rozpoczęły się prace związane z budową fundamentów wieży. Samo jej posadowienie planowane jest na sierpień. Zdj. Wacław Troszka

- Będzie ją widać już z Popielowa! Sama iglica będzie miała 2 metry, a dojdzie jeszcze piorunochron, bo wieża będzie wyższa od budynków z osiedla - cieszy się były radny Henryk Ryszka, który jest pomysłodawcą całego paryskiego przedsięwzięcia.

Propozycja została zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego i wygrała głosowanie (1.645 głosów!), w efekcie w jednej z rydułtowskich firm z ponad 3600 elementów, zbudowano ważącą 5,5 tony replikę wieży Eiffla.

- Trzeba jeszcze wykonać cynkowanie i malowanie proszkowo. Na jaki kolor by ją pomalować, co myślicie? - zapytał mieszkańców prezydent Piotr Kuczera na facebooku, dołączając pierwsze zdjęcie budowanej konstrukcji.

Zdjęcie udostępnione na profilu prezydenta robi furorę w sieci. Zdj. facebook Piotr Kuczera

7 lipca na rondzie rozpoczęły się prace związane z budową fundamentów wieży. Samo jej posadowienie planowane jest na sierpień.

Aleksander Król

Replika Wieży Eiffla stanie w rybnickim Paryżu

7 zdjęć

Jeszcze tego lata w rybnickim Paryżu, czyli na rondzie łączącym ulicę Wodzisławską, Hetmańską i drogę regionalną stanie replika Wieży Eiffla.

do góry