Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnicka „Siódemka” na herbatce u seniorów

Rybnicka „Siódemka” na herbatce u seniorów

01.12.2022 Miasto

Ponownie odwiedzamy Szkołę Podstawową Specjalną z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7 w Rybniku, której uczniowie nie mogą narzekać na nudę.

Uczęszczają do niej dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z całościowym zaburzeniem ze spektrum autyzmu w tym z zespołem Aspergera, słabowidzący, słabosłyszący oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Zobaczmy zatem, co działo się w tej placówce w ostatnim czasie. Kto gościł w szkole i kogo odwiedzili uczniowie „Siódemki”?

Na herbatce u seniorów

Spotkanie z podopiecznymi Różanego Domu Seniora w Rybniku. Zdj. Arch. szkoły

24 listopada uczniowie spotkali się z podopiecznymi Różanego Domu Seniora w Rybniku. - Celem naszej wizyty było przekazanie herbat, które zebraliśmy w ramach akcji „Herbatka dla seniora”. Serdecznie dziękujemy seniorom za wspólnie spędzony czas i pyszne ciasteczka - podsumowuje szkoła.

Popłynęli

Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych przyniósł uczniom kilka medali. Zdj. Arch. szkoły

Pięcioro uczniów tej placówki i jeden jej absolwent wzięli udział w XXIX Śląskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy Fair Play Rybnik zdobyli w sumie trzy złote medale, sześć srebrnych oraz pięć brązowych. Są więc powody do zadowolenia i oczywiście gratulacji.

Wynalazki wynalezione

Uczniowie wzięli udział w doświadczeniach i eksperymentach. Zdj. Arch. szkoły

17 listopada w szkole odbył się Dzień Wynalazcy. Młodsze dzieci brały czynny udział w tworzeniu najróżniejszych wynalazków, ale też w ciekawych doświadczeniach. Uczestnicy zajęć wiedzą już jak z kilku plastikowych butelek zrobić fontannę Herona, a ze sznurka "telefon". Były też zagadki o ułatwiających życie wynalazkach: „Jedzie w górę albo w dół, zwinnie po piętrach się wspina, chociaż szafę przypomina”. Kto zgadnie?

Z harcerzami o harcerskim życiu

Czuwaj! Uczniowie poznali zwyczaje i symbole harcerskie. Zdj. Arch. szkoły

Szkołę odwiedziły też druhny Wiktoria i Lucyna z drużyn harcerskich ZHP Ziemi Rybnickiej. Uczniowie mogli zobaczyć, a nawet przymierzyć niektóre elementy stroju harcerskiego, poznać zwyczaje oraz symbole harcerskie. Harcerze odwiedzą placówkę ponownie wiosną i wtedy pokażą na czym polegają harcerskie zabawy terenowe.

Opracowanie: Redakcja

„Siódemka” w działaniu

16 zdjęć

Zobaczmy co działo się w ostatnim czasie w Szkole Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7 w Rybniku. A jak zwykle działo się tam sporo…

do góry