Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnicka Karta Mieszkańca już działa! Załóż "Rybkę" (..)

Rybnicka Karta Mieszkańca już działa! Załóż "Rybkę" i korzystaj ze zniżek!

12.04.2023 Miasto

Chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i korzystać z rybnickiej oferty kulturalno-sportowej? Załóż Rybnicką Kartę Mieszkańca „Rybka”. Czeka na Ciebie pakiet zniżek i ulg, dzięki którym skorzystasz z rybnickich obiektów sportowych i weźmiesz udział w ciekawych wydarzeniach w niższej cenie.

Rybnicka Karta Mieszkańca. Zdj. materiały prasowe

Pakiet zniżek i ulg przygotowany przez Partnerów Programu sprawi, że z Rybnicką Kartą Mieszkańca odwiedzisz intersujące miejsca, weźmiesz udział w ciekawych wydarzeniach, skorzystasz z obiektów sportowych. A wszystko to w specjalnych, niższych cenach!

Rybnicka Karta Mieszkańca „Rybka” - co to takiego?

Rybnicka Karta Mieszkańca „Rybka” to program, który mieszkańcom Rybnika i osobom płacącym w Rybniku podatek PIT daje specjalne zniżki, ulgi, benefity i uprawnienia, to program przygotowany przez Miasto dla mieszkańców.

Z Rybnicką Kartą Mieszkańca skorzystasz z basenu w niższej cenie. Zdj. materiały prasowe

- Na dobry początek Rybnicka Karta Mieszkańca Rybka oferuje ulgi i zniżki na wybrane wydarzenia kulturalne i sportowo-rekreacyjne - mówimy tu o zniżkach rzędu 20%! Będą też zniżki specjalne - oferowana przez MOSiR „Godzina Rybniczanina”, czyli tzw. Happy Hour, pozwoli na zakup biletu na basen w cenie 1 zł - mówi prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

I dodaje:

- Już niedługo karta ruszy z ofertą zniżek na abonamenty parkingowe i bilety okresowe w komunikacji miejskiej. Z czasem ofertę będziemy rozszerzać na podmioty prywatne. Mam nadzieję, że karta zachęci mieszkańców do liczniejszego korzystania z rybnickiej oferty - zarówno w zakresie codziennego użytkowania miejskiej infrastruktury jak i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego - dodaje gospodarz miasta.

Kto może otrzymać kartę „Rybka”

Użytkownikiem Karty może zostać osoba fizyczna, spełniająca przynajmniej jeden z poniższych warunków:

  • jest zameldowana na pobyt stały w Rybniku;
  • dzieci osób uprawnionych do karty;
  • rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Rybniku oraz deklaruje w zeznaniu podatkowym, że jej miejscem zamieszkania jest Rybnik;
  • przebywa w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Rybniku (w wieku do 18 roku życia),
  • jest studentem uczelni zameldowanym w Rybniku na pobyt czasowy.

Z Rybnicką Kartą Mieszkańca tańsze parkingi w Rybniku. Zdj. Materiały prasowe

Jak uzyskać kartę Rybka?

Aby zostać użytkownikiem Karty Rybka, należy wejść na stronę rybka.rybnik.eu, zarejestrować się na stronie, a następnie złożyć wniosek o przystąpienie do programu. Można się również zarejestrować poprzez aplikację Halo! Rybnik:

- Wystarczy przejść krok po kroku przez prosty proces rejestracji online. Po zainstalowaniu aplikacji miejskiej „Halo! Rybnik” każdy z użytkowników uprawnionych do posiadania Rybnickiej Karty Mieszkańca będzie mógł uruchomić jej elektroniczną wersję właśnie z poziomu tej aplikacji! Możliwości programu są w zasięgu ręki! Wydawane będą także typowe karty fizyczne, w wersji plastikowej, jednak stawiamy na kartę mobilną, czyli kartę w aplikacji Halo! Rybnik, która po okazaniu czy też zeskanowaniu w punkcie będzie uprawniała do zniżki/benefitu - tłumaczy Robert Cebula Sekretarz Urzędu Miasta Rybnika, inicjator wdrożenia Karty Mieszkańca.

Załóż Rybnicką Kartę MieszkańcaInstrukcja

Osoby niezameldowane w Rybniku, ale mieszkające tutaj i rozliczające podatki muszą dołączyć (lub okazać do wglądu) do składanego wniosku stosowne dokumenty:

  • pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni (z widocznym adresem zamieszkania w Rybniku), z potwierdzeniem złożenia go w Urzędzie Skarbowym w Rybniku lub zaświadczenie wydane przez Urząd Skarbowy o odprowadzaniu podatku w Rybniku;
  • w przypadku rozliczenia PIT przez internet - pierwszą stronę deklaracji PIT, wraz z UPO z widocznym identyfikatorem dokumentu


Po co ta karta?

Wprowadzenie karty ma na celu zachęcenie mieszkańców do jeszcze bardziej aktywnego uczestniczenia w życiu miasta i liczniejszego korzystania z rybnickiej oferty kulturalnej i sportowej.

Pakiet zniżek i ulg przygotowany przez Partnerów Programu sprawi, że z Rybnicką Kartą Mieszkańca odwiedzisz intersujące miejsca, weźmiesz udział w ciekawych wydarzeniach, skorzystasz z obiektów sportowych. A wszystko to w specjalnych, niższych cenach!

Aktualna oferta to 20 % zniżki na wybrane wydarzenia kulturalne i sportowe, to wejście na basen za 1 zł, już niedługo oferta zostanie poszerzona o tańsze abonamenty parkingowe i bilety komunikacji miejskiej.

Rybnicka Karta Mieszkańca, dzięki specjalnym zniżkom, ulgom, benefitom i uprawnieniom to istotny bonus dla mieszkańców miasta, który dodatkowo zwiększa poczucie wspólnoty lokalnej.

Z programu mogą skorzystać osoby, które w zeznaniu podatkowym deklarują jako miejsce zamieszkania Rybnik. Zdj. materiały prasowe

Wprowadzenie karty ma także na celu zwiększenie wpływów z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych - z programu mogą korzystać osoby, które w zeznaniu podatkowym deklarują jako miejsce swojego zamieszkania Miasto Rybnik.

Wykaz ulg i zniżek oferowanych użytkownikom Rybnickiej Karty Mieszańca Rybka publikujemy na stronie rybka.rybnik.eu/benefity.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Specjalne zniżki dla mieszkańców Rybnika! Takiej karty jeszcze nie było!
Specjalne zniżki dla mieszkańców Rybnika! Takiej karty jeszcze nie było!

Specjalne zniżki dla mieszkańców Rybnika! Takiej karty jeszcze nie było!

do góry