Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniccy warsztatowicze zbudowali domki dla bezdomnych (..)

Rybniccy warsztatowicze zbudowali domki dla bezdomnych kotów

13.01.2023 Miasto

W ramach zajęć terapeutycznych uczestnicy rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przystań” i „Latarnia” wykonali kolejne budki na zimę dla bezdomnych kotów.

Budka może zimą uratować życie kotom wolno żyjącym, dlatego w pomoc zwierzakom włączyły się osoby z niepełnosprawnością intelektualną, dla których przygotowywanie kocich domków było częścią terapii zajęciowej.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” przy ul. Kościuszki dwie budki bardzo solidnie wykonało sześcioro warsztatowiczów z pracowni technicznej, pod okiem jej instruktora Moniki Kempny (z tyłu). Na zdjęciu również kierownik „Przystani” Agata Marszałek (pierwsza z lewej) i pracownik Rybnickich Służb Komunalnych, który te domki dla kotów odebrał. Zdj. Wacław Troszka

Drewniane budki wykonane w pracowniach technicznej i stolarskiej, przekazane zostały opiekunom, którzy społecznie zajmują się opieką i dokarmianiem żyjących na terenie Rybnika bezdomnych kotów. Budki zostały wykonane na prośbę Urzędu Miasta Rybnika i Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej według przygotowanego wcześniej projektu.

Solidne budki dla kotów powstały według przygotowanego wcześniej projektu Zdj. Wacław Troszka

- Uczestnicy WTZ zawsze chętnie włączają się w akcje pomocy zwierzętom, dlatego z chęcią podjęli się wykonania budek - mówi Lidia Moc, przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Rybniku.

- Wykonali razem trzy budki z materiałów do terapii, których używają uczestnicy w pracowniach. Wykonanie budek dla kotów to pierwsza taka akcja przeprowadzona przez WTZ-ty. Takie działania uwrażliwiają naszych uczestników na los bezdomnych kotów, zwierząt - dodaje.

Budkę wykonali też uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Latarnia”. Zdj. WTZ.

Na terenie naszego miasta rozmieszczonych jest już 37 takich budek. Wykonali je stolarze z rybnickiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Budkami i pomieszkującymi w nich kotami zajmują się społecznicy, którym leży na sercu los bezdomnych, błąkających się po osiedlach zwierzaków.

Społeczny opiekun, troszczący się o dokarmianie bezdomnych kotów, może zwrócić się do urzędu miasta, a dokładniej do Referatu Gospodarki Komunalnej, z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie takiej budki. Ważne jednak, by do wniosku dołączyć zgodę właściciela terenu, na którym planuje się taką budkę ustawić.

To kolejne budki dla kotów, jakie ustawiono w mieście. Zdj. Wacław Troszka

Opracowanie: Redakcja

do góry