Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniccy uczniowie w Norwegii

Rybniccy uczniowie w Norwegii

22.06.2022 Miasto

5 ósmoklasistów i 2 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7 w Rybniku uczestniczyło w ostatnim spotkaniu w ramach finansowanego przez Unię Europejską projektu Erasmus+ „Korzenie i skrzydła”. Uczestnicy spotkali się w norweskim Molde.

Rybniccy uczniowie w Norwegii. Zdj. Arch. szkołyPrzez trzy dni uczniowie i nauczyciele ze szkół specjalnych z Czech, Słowacji, Rumunii, Szwecji i Polski, wraz placówką z Norwegii, prowadzili zajęcia, które miały rozwijać samodzielne umiejętności życiowe uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Program obejmował m.in. zajęcia orientacyjne na trasie, wykorzystanie aplikacji i gry rozwijającej koordynację ruchową, ale także zajęcia kulturalne oraz zwiedzanie miasta Molde i miejsc o znaczeniu historycznym - Muzeum Bud, fortów z II wojny światowej i rezerwatów przyrody.

W Norwegii rybniczanie zwiedzali, bawili się i rozwijali swoje umiejętności. Zdj. Arch. szkoły
- Takie projekty mają niezwykły wpływ na uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - nie tylko wykorzystują ich potencjał, ale pozostają na zawsze w duszach tych dzieci. Tworzą mosty pomiędzy uczniami o specjalnych potrzebach ze wszystkich krajów, pokonując bariery językowe i kulturowe - podkreśla koordynatorka projektu Beata Kuczera, nauczycielka języka angielskiego, a Justyna Pieczka dyrektorka tej placówki, zwraca uwagę na znaczenie dostępu do europejskich projektów zarówno dla rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jak i dla prestiżu szkoły.
Projekt Erasmus+ „Korzenie i skrzydła” rozpoczął się w 2019 roku.
Opracowanie: (S)

do góry