Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniccy uczniowie rozpoczęli wakacje

Rybniccy uczniowie rozpoczęli wakacje

24.06.2022 Miasto

Po raz ostatni w tym roku szkolnym, dzwonek zabrzmiał dziś dla blisko 17 tys. uczniów ze szkół prowadzonych przez miasto Rybnik. Odebrali swoje świadectwa, pożegnali się z nauczycielami i rówieśnikami i rozpoczęli zasłużone wakacje. Wśród nich byli też Ukraińcy.

Natalia i Ilja, uczniowie SP nr 9 w Śródmieściu. Zdj. Wacław Troszka

Jak Natalia ze Lwowa i Ilja z Kijowa, którzy uczęszczali na zajęcia do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 w Śródmieściu. Dziś zamiast świadectw szkolnych odebrali tzw. zaświadczenia uczestnictwa w oddziałach przygotowawczych. W tym roku szkolnym w SP nr 9 uczyło się aż 77 Ukraińców. W całym mieście było ich niespełna 700.
Dla SP nr 9, w której uczyło się w sumie 317 młodych ludzi, był to udany rok - aż siedmiu uczniów zdobyło tytuły prymusów sportowych, a stypendystką prezydenta miasta została Nadia Nowek, najlepsza uczennica szkoły. Ósmoklasistka podobnie, jak pozostali absolwenci SP nr 9, których było 33, wciąż czeka na wyniki egzaminu kończącego naukę w podstawówce. Powinny być znane 1 lipca.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku. (S)

Wakacje czas zacząć!

19 zdjęć

Blisko 17 tys. uczniów z rybnickich szkół prowadzonych przez miasto odebrało dziś swoje świadectwa i rozpoczęło zasłużone wakacje. Tego dnia towarzyszyliśmy uczniom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 w Śródmieściu w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2021/2022. W tej podstawówce uczyło się w sumie 317 uczniów, w tym 77 Ukraińców, którzy również odebrali swoje świadectwa, a właściwie - zaświadczenia uczestnictwa w oddziałach przygotowawczych. W całym mieście do rybnickich szkół uczęszczało prawie 700 Ukraińców.

do góry