Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniccy seniorzy wybiorą radnych seniorów

Rybniccy seniorzy wybiorą radnych seniorów

08.11.2022 Miasto

24 listopada w urzędzie miasta odbędą się wybory do 15-osobowej Rybnickiej Rady Seniorów. Wcześniej, do 10 listopada, organizacje działające na rzecz osób starszych, mogą zgłaszać swoich kandydatów na radnych.

Ostatnie wybory odbyły się pod koniec października 2018 roku, gdy w urzędzie miasta wybranych zostało dziewięcioro kandydatów do pracy w 15-osobowej Rybnickiej Radzie Seniorów. Zdj. Sabina Horzela-PiskulaKandydaci muszą być mieszkańcami Rybnika i w dniu wyborów mieć ukończone 60 lat.

Zgłoszenia zawierające opis kandydata należy przesłać do 10 listopada na adres Urzędu Miasta Rybnika lub złożyć w kancelarii magistratu - szczegóły tutaj

Od 17 do 23 listopada na stronie internetowej www.rybnik.eu zaprezentowane zostaną sylwetki osób kandydujących do RRS.

Samo głosowanie odbędzie się 24 listopada w Urzędzie Miasta Rybnika (sala 264) i potrwa od 12.00 do 14.00.

Wybory są bezpośrednie i tajne, a prawo wybierania przysługuje mieszkańcom Rybnika, którzy ukończyli 60. rok życia i przyjdą na spotkanie z dokumentem tożsamości (np. dowód osobisty, paszport). Każdy uprawniony może wskazać tylko jednego kandydata na radnego seniora, zaznaczając "x" na karcie do głosowania.

Do 15-osobowej RRS zostanie wybranych dziewięcioro kandydatów z najwyższą liczbą głosów. Oprócz nich w radzie pracować będzie też trzech seniorów wskazanych przez prezydenta Piotra Kuczerę i trzech wybranych przez Radę Miasta Rybnika. 

Ostateczny skład rady powinniśmy poznać do 30 listopada.

(S)

do góry