Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem (..)

Rybniccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze

01.11.2022 Miasto

Tysiące osób odwiedzają dziś groby bliskich, w związku z czym przy rybnickich cmentarzach obserwujemy wmożony ruch pojazdów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

 Policjanci z Rybnika czuwają nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze. Zdj. policja Rybnik

Policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. W tym czasie rybniccy policjanci zabezpieczają w szczególności rejony cmentarzy, ale też kontrolują ruch pojazdów na najbardziej uczęszczanych ulicach.

Policjanci kontrolują ruch na najbardziej uczęszczanych ulicach. Zdj. policja Rybnik

Tam gdzie jest to konieczne, stróże prawa kierują ruchem, aby był on płynny i nie stanowił zagrożenia zarówno dla kierujących, jak i pieszych.

Mundurowi reagują także na popełniane wykroczenia, w szczególności te które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, czyli przekraczanie dozwolonych limitów prędkości czy nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych.

Policjantów można spotkać m.in. na największym cmentarzu przy ulicy Kotucza i Rudzkiej w Rybniku. Zdj. policja Rybnik

Policjanci zwracają też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami. Wszystko po to, aby mieszkańcy Rybnika, powiatu oraz przyjezdni z innych rejonów Polski, po odwiedzeniu grobów bliskich mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę za kierownicą, a także wzajemny szacunek i empatię w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Apeluje też do pieszych, którzy powinni pamiętać, by zachować ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię oraz aby być widocznym. Zachęca do noszenia odblasków, dzięki którym kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji - często ratującej zdrowie i życie.

Materiał Policji

do góry