Strona główna/Aktualności/Miasto/Ruszyła budowa sali gimnastycznej dla „Powstańców”

Ruszyła budowa sali gimnastycznej dla „Powstańców”

16.09.2022 Miasto

W sąsiedztwie I LO im. Powstańców Śl., które w październiku będzie świętować swoje 100-lecie, ruszyła epokowa dla szkoły inwestycja - budowa sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec rozpoczętego dopiero co roku szkolnego licealiści I LO będą już korzystać z nowej sali gimnastycznej. Zdj. Wacław Troszka
Trzykondygnacyjny budynek bez piwnic z niewielką widownią i małą salką fitness będzie miał płaski dach, maksymalnie 13,45 m wysokości i 1.130 m2 powierzchni użytkowej. Znajdą się w nim również m.in. szatnie, ogólnodostępne toalety i gabinet wuefistów.

Na zorganizowany przez magistrat przetarg wpłynęło dziewięć ofert. Wygrała najtańsza, złożona przez spółkę z Wodzisławia Śl. opiewająca na 8 mln. 254 tys. i 177 zł. Co prawda miasto przeznaczyło na budowę sali dla I LO 7 mln. 497 tys. 898 zł, ale ostatecznie zdecydowano, że sala zostanie wybudowana za większe pieniądze niż planowano. Cena najdroższej przetargowej oferty złożona przez jedną z rybnickich firm wynosiła nieco ponad 12,9 mln zł.

Umowę, według której wykonawca ma na wybudowanie sali 270 dni podpisano w urzędzie miasta 9 sierpnia, więc zgodnie z nią obiekt, który z budynkiem szkoły połączy tzw. przewiązka, powinien być gotowy w maju przyszłego roku.

Oczywiście budowa rozpoczęła się od prac ziemnych, czyli wykopów pod fundamenty przyszłej sali gimnastycznej.

Obecnie uczniowie I LO korzystają ze starej, ciasnej sali gimnastycznej (na zdjęciu pierwszy segment budynku z prawej), której daleko do współczesnych standardów.
Wacław Troszka

do góry