Strona główna/Aktualności/Miasto/Remont chodnika ucieszy pieszych z Chwałowic i Meksyku

Remont chodnika ucieszy pieszych z Chwałowic i Meksyku

08.08.2022 Miasto

Chodnik wzdłuż ulicy Chwałowickiej przechodzi remont - inwestycja znacznie poprawi komfort pieszych z dzielnic Meksyk i Chwałowice.

Gotowy już odcinek chodnika przy ul. Chwałowickiej  - od Drogi Regionalnej do ul. Pod Hałdą. Zdj. Lucyna Tyl.

Prowadzone prace obejmują dwa odcinki położone między parkiem Kozie Góry a ul. Pod Hałdą, czyli fragment ul. Chwałowickiej wzdłuż którego chodnik dla pieszych jest tylko z jednej strony. Spora jego część była dotąd tak wąska i zarośnięta przez przydrożną zieleń, że często dwie osoby miały problem, by wygodnie się wyminąć.

Remontowany wciąż odcinek chodnika przy ul. Chwałowickiej - od Parku Kozie Góry do Drogi Regionalnej. Zdj. Lucyna Tyl

Od ubiegłego tygodnia z nowego chodnika można już korzystać na odcinku od Węzła Chwałowickiego do ul. Pod Hałdą. Teraz drogowcy zajmą się częścią prowadzącą w stronę Kozich Gór.

Remontowany odcinek chodnika. Zdj. Lucyna Tyl

Remont chodnika przy ul. Chwałowickiej jest częścią szeregu prac drogowych prowadzonych przez miasto tego lata. W ich ramach wykonane zostały również remonty chodników m.in. przy ulicach Karola Miarki (dz. Paruszowiec-Piaski), Świerklańskiej i Prostej (dz. Meksyk).

Piesi powinni być zadowoleni... Zdj. Lucyna Tyl.

Przypomnijmy: trwają również prace projektowe nad nową drogą pieszo-rowerową łączącą Chwałowice z centrum. Powstanie ona w śladzie istniejącej ścieżki od ulicy Parkowej, pomiędzy torami kolejowymi a Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi „Kolejarz”, przez tereny leśne, pod Drogą Regionalną, aż do ulicy Śląskiej. Trasa zostanie także połączona z ulicą Krupińskiego. Więcej o nowych drogach rowerowych: tutaj

Opracowanie: Redakcja.

do góry