Strona główna/Aktualności/Miasto/Ratowali poszkodowanych w parku przy ulicy Chrobrego w (..)

Ratowali poszkodowanych w parku przy ulicy Chrobrego w Rybniku. Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

27.04.2023 Miasto

Ratowali ludzi w parku przy ulicy Chrobrego, na szczęście na niby, zdobywając cenne umiejętności. 25 kwietnia w parku przy ulicy Chrobrego w Rybniku odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Rybniku odbyły się w parku przy ul. B.Chrobrego. Zdj. OR PCK Rybnik

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Rybniku wraz z Rybnickim Sztabem Ratownictwa oraz Ochotniczą Strażą Pożarną Rybnik - Niewiadom adresowane są dla uczniów szkół średnich.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Uczestnicy musieli przenieść rannego na noszach, pokonując tor przeszkód. Zdj OR PCK Rybnik

Uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy ofiarom przeróżnych zdarzeń losowych na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw "scenkach", a także dodatkowo zmierzyć się zadaniem sprawnościowym, które polegało na przejściu toru przeszkód z rannym na noszach.

Uczestnicy musieli rozwiązać także test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym.

W tegorocznych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK udział wzięło 5 drużyn:

  • Zespół Szkół nr 5 i. Józefa Rymera w Rybniku
  • Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku
  • Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku
  • Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach

Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, II miejsce zajął Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku, a na III miejscu uplasował się Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach będzie reprezentować Rybnik na Mistrzostwach Okręgowych, które odbędą się 20 maja na terenie Zabrza.
Nagrody i upominki dla drużyn zostały zakupione przez Polski Czerwony Krzyż oraz przekazane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku i Urząd Miasta Rybnika.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

11 zdjęć

25 kwietnia w parku przy ulicy Chrobrego odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Rybniku wraz z Rybnickim Sztabem Ratownictwa oraz Ochotniczą Strażą Pożarną Rybnik - Niewiadom.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry