Strona główna/Aktualności/Miasto/Przetarg na krematorium unieważniony po raz trzeci

Przetarg na krematorium unieważniony po raz trzeci

07.02.2023 Miasto

Zarząd Zieleni Miejskiej unieważnił ogłoszony 7 grudnia przetarg na budowę krematorium przy domu przedpogrzebowym usytuowanym na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Rudzkiej. To już trzeci unieważniony przetarg, który miał na celu realizację tej inwestycji.

Budynek krematorium do spopielania zwłok ma zostać dobudowany do istniejącego domu przedpogrzebowego. Zdj. Wacław Troszka

Za każdym razem jedna część ofert nie mieściła się w kwocie, którą ZZM przeznaczył na budowę krematorium (3 mln 596 tys. 534 zł), a druga część spełniała to kryterium finansowe, ale ze względu na błędy i uchybienia formalne łącznie z poświadczeniem nieprawdy została odrzucona.
Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Zieleni Miejskiej, prawdopodobnie jeszcze w lutym zakład ogłosi kolejny, czwarty już przetarg na zaprojektowanie i budowę krematorium, które ma być kolejnym segmentem budynku domu przedpogrzebowego. Kierownictwo ZZM ma nadzieję, że tym razem spłyną rzetelnie przygotowane oferty, mieszczące się w przewidzianej kwocie, co pozwoli wybrać solidnego wykonawcę i zrealizować inwestycję.
Pierwszy przetarg na budowę krematorium ZZM ogłosił na początku czerwca ubiegłego roku. (WaT)

do góry