Strona główna/Aktualności/Miasto/Przekroczyli półmetek

Przekroczyli półmetek

27.07.2023 Miasto

Patryk Świtała „Ślonzok” z Rybnika i Michał Kuźma z Koniakowa, to dwaj zapaleni rowerzyści, którzy w połowie lipca wyruszyli z rybnickiego rynku, by pokonać wytyczony przez siebie Czarnomorski szlak rowerowy, prowadzący od źródeł Czadeczki na stoku Ochodzitej w naszych Beskidach do delty Dunaju w Ukrainie lub Rumunii, gdzie m.in. jej wody wpadają z Dunajem do Morza Czarnego.

Michał i Patryk przekroczyli już półmetek swojej rowerowej  wyprawy i obecnie przejeżdżają przez Serbię. Zdj. Archiwum prywatne
Jak donoszą na swoim facebookowym profilu „Czarnomorski szlak rowerowy”, minęli już półmetek zaplanowanej trasy i obecnie przejeżdżają przez Serbię. Licząc z odcinkiem specjalnym, a raczej dojazdowym Rybnik - Trójwieś, rowerzyści mają już w nogach ponad 1.300 km. Choć zlały ich już deszcze i pogryzły komary, a we znaki dali się m.in. mocno nietrzeźwi tubylcy, to ich wyprawa przebiega generalnie bez większych zakłóceń.

W Belgradzie, stolicy Serbii, rowrzyści zwiedzili m.in. cerkwie św. Sawy, jedną z największych prawosławnych świątyń na świecie. Zdj. Archiwum prywatne

Osoby, które chciałyby wesprzeć śmiałków finansowo mogą to zrobić za pośrednictwem profilu na Facebooku: wspieram.to/czarnomorskiszlakrowerowy. W zamian Patryk i Michał obiecują pamiątki z trasy, np. popularne magnesy, a nawet wysłanie pocztówki.

Przejazd przez Węgry Michał i Patryk mają już za sobą. Zdj. Archiwum prywatne

Przypominamy, że rowerzyści całą swoją wyprawę relacjonują na swoim facebookowym profilu czarnomorskiszlakrowerowy. No i oczywiście serdecznie pozdrawiają z Serbii!

Dziennikarz
Wacław Troszka

Zobacz także

Rajza na kole czarnomorskim szlakiem rowerowym
Rajza na kole czarnomorskim szlakiem rowerowym

Rajza na kole czarnomorskim szlakiem rowerowym

Na czarnomorskim szlaku
Na czarnomorskim szlaku

Na czarnomorskim szlaku

do góry