Strona główna/Aktualności/Miasto/Przedszkolaki w Domu Kultury w Niedobczycach

Przedszkolaki w Domu Kultury w Niedobczycach

28.12.2022 Miasto

"Ten szczególny dzień się budzi, niosąc ciepło w każdą sień (…)”, czyli jasełka w wykonaniu wychowanków Przedszkola nr 25 w Rybniku.

Przedszkolaki na wielkiej scenie. Arc. P25

Ciesząc się prawdziwie zimową aurą oraz trwającymi przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, dzięki uprzejmości pana Mariana Wolnego w niedobeckim Domu Kultury, 20 grudnia odbyło się przedstawienie jasełkowe.

- Pięknie przygotowana scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, zaś o miłe doznania artystyczne i dobrą zabawę zadbali już nasi mali, ale jakże zdolni aktorzy - mówią wychowawcy z Przedszkola nr 25 w Rybniku.

Rodzice z zapartym tchem patrzyli jak ich pociechy swym tańcem, śpiewem, wierszem opowiadają piękna historię narodzenia Dzieciątka Jezus. Całość dopełniły cudowne dźwięki kolęd i pastorałek, które stworzyły prawdziwie magiczną atmosferę.

Jasełka były wyjątkowe

Nie obyło się również bez humorystycznych momentów, które każdy potraktował z przymrużeniem oka.

- Ogromne zaangażowanie naszych małych aktorów nie pozostało bez uznania publiczności, która żywo reagowała i nagradzała gromkimi brawami ich występy. Na twarzach rodziców widoczne było ogromne wzruszenie i zadowolenie. Szczególne znaczenie miała wspólnie zaśpiewana na zakończenie piosenka „Przekażcie sobie znak pokoju” - przecież życzymy sobie wzajemnie pokoju na świecie, jak również w naszych sercach.

Emilia Marcisz, Zuzanna Sikora

do góry