Strona główna/Aktualności/Miasto/Projekt Kamień Reaktywacja o włos wygrał budżet (..)

Projekt Kamień Reaktywacja o włos wygrał budżet obywatelski Rybnika

13.10.2022 Miasto

O włos głosowanie w 10. edycji budżetu obywatelskiego Rybnika wygrał projekt „Kamień - Reaktywacja”. Na małe tężnie, "tor Ninja Warrior" czy boiska do siatkówki, które mają powstać w ramach tego pomysłu zagłosowało 3563 mieszkańców. Następny w kolejności projekt "Wypoczynek i rekreacja łączy dzielnice" zdobył jedynie o 33 głosy mniej.

Zwycięski projekt. arc. Kamień Reaktywacja

Szczęśliwi muszą być dziś mieszkańcy Kamienia i wszyscy ci, którzy głosowali na projekt ogólnomiejski  „Kamień - Reaktywacja” , tym bardziej, że wygrał dosłownie o włos, z kolejnym projektem, który mobilizował w głosowaniu kilka dzielnic Rybnika. 

- Kochani, mamy to! Dziękujemy za każdy głos, bo każdy był na wagę złota, za Wasze zaangażowanie, wsparcie i wiarę w to, że razem nam się to uda. Wiemy, że z Wami to na koniec świata. To teraz sobie trochę odpoczniemy, a potem co? Ruszamy dalej! Do zobaczenia na tężniach, pomoście, boiskach, trybunie, trampolinach, torze albo po prostu na... kawce! - napisano zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania na promującym projekt facebookowym profilu Kamień Reaktywacja - Budżet Obywatelski 2023.

W ramach projektu powstaną m.in. małe tężnie. Arc. Kamień Reaktywacja

Zwycięski projekt wart 3 595 000 zł, otrzymał 3563 głosy. W jego ramach w otoczeniu działającego kąpieliska w Rybniku-Kamieniu powstaną:

  • tężnie,
  • pomost wzdłuż linii brzegowej stawu,
  • boiska do siatkówki plażowej,
  • tor do uprawiania sportów ekstremalnych typu Ninja Warrior
  • oraz strefa zabaw dla dzieci wokół istniejącego wodnego placu zabaw.

Jak promowali projekt jego pomysłodawcy to "35 hektarów dla małych, dużych, silnych i słabych, na zdrowe zmęczenie, na wyciszenie się i na naładowania baterii w przepięknych okolicznościach przyrody." Celem projektu jest kompleksowa rewitalizacja, zapoczątkowana w pierwszym ogólnomiejskim Budżecie Obywatelskim, w ramach którego powstało "Pluskadełko".

W Kamieniu rybniczanie spotkają się "na kawce". arc. Kamień Reaktywacja

Rybniczanie wybierali po raz dziesiąty

Mieszkańcy Rybnika po raz dziesiąty wybierali projekty obywatelskie - lokalne i ogólnomiejskie, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku, w ramach budżetu obywatelskiego. W tegorocznym głosowaniu wzięło udział 15 975 osób. W sumie oddano 28 054 ważnych głosów. Poza projektem ogólnomiejskim rybniczanie wybrali 28 projektów lokalnych.
Pełne wyniki głosowania: TUTAJ

(AK)

Będziemy spacerować nowym pomostem. Arc. Kamień Reaktywacja

do góry