Strona główna/Aktualności/Miasto/Prezydent Rybnika kosi trawnik dla WOŚP

Prezydent Rybnika kosi trawnik dla WOŚP

01.07.2022 Miasto

Prezydent Piotr Kuczera skosił dzisiaj trawnik na posesji rybniczanina Tomasza Pruszczyńskiego, dzięki czemu w czasie styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na jej konto wpłynęło 3.161 zł.

Prezydent Piotr Kuczera (z prawej) i zwycięzca aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skosili trawnik tego drugiego solidarnie, na dwie kośiarki. Zdj. Wacław Troszka

Rybniczanin wygrał wtedy ogłoszoną przez prezydenta Rybnika licytację. W czasie wcześniejszych można było m.in. wylicytować obiad w jego towarzystwie. - Tym razem zaproponowałem coś, w co będę mógł włożyć moją własną pracę - tłumaczy Kuczera i dodaje, że bardzo lubi kosić trawę. - WOŚP wspieram od zawsze, a tym razem udało mi się połączyć przyjemne z pożytecznym - dodaje Tomasz Pruszczyński, który postanowił kosić trawę wespół z prezydentem na dwie kosiarki.

Koszenie przydomowego trawnika trwało niespełna pół godziny. Zdj. Wacław Troszka

Było to możliwe, bo Piotr Kuczera przyjechał do niego z własną wielofunkcyjną kosiarką, która nie tylko kosi, ale i mieli trawę. Tym sposobem koszenie odbyło się bez użycia koszów na skoszoną trawę, przy stosunkowo wysoko ustawionych nożach, ze względu na upalną pogodę. Skoszenie przydomowego trawnika o powierzchni około 800 m2 zajęło im niespełna pół godziny.

To prawdziwy finał styczniowego finału WOŚP. Przedsiębiorca Tomasz Pruszczyński i prezydent Piotr Kuczera. Zdj. Wacław TroszkayTomasz

Później, już w altanie, obaj dżentelmeni ucięli sobie pogawędkę o mieście, polityce centralnej i samorządowej. Tomasz Pruszczyński jest prezesem spółki TuPolska, która jest właścicielem kilku lokalnych portali m.in. Rybnik.com.pl.
WaT

Prezydent skosił trawę za pieniądze na WOŚP

15 zdjęć

Prezydent Piotr Kuczera skosił dzisiaj własną kosiarką trawnik na posesji rybniczanina Tomasza Pruszczyńskiego, dzięki czemu w czasie styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ten ostatni wpłacił na jej konto 3.161 zł.

do góry