Strona główna/Aktualności/Miasto/Pożar na Ogrodowskiego w Rybniku. Policja szuka podpalacza

Pożar na Ogrodowskiego w Rybniku. Policja szuka podpalacza

23.10.2023 Na sygnale

W sobotę 21 października nad ranem wybuchł pożar przy ulicy Ogrodowskiego w Rybniku. Z budynku wielorodzinnego strażacy ewakuowali 10 osób, w tym trzy osoby przy pomocy drabiny mechanicznej.

Przyczyną pożaru przy ulicy Ogrodowskiego było podpalenie. Zdj. ilustracyjne AK

W sobotę 21 października o godz. 2.31 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Rybniku przy ul. Ogrodowskiego. Na miejsce natychmiast zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, w tym 3 PSP i 1 OSP, łącznie 18 strażaków.

- Na miejscu okazało się, że pali się szafka na korytarzu na parterze, natomiast zadymiona była cała klatka schodowa - informuje Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

Strażacy ewakuowali 7 osób po klatce schodowej z mieszkań na 1 piętrze oraz 3 osoby przy pomocy drabiny mechanicznej z mieszkania na drugim piętrze.  Dwie osoby z mieszkania na parterze same opuściły budynek.

Trzy zespoły ratownictwa medycznego przebadały 12 osób. W wyniku podtrucia dymem do szpitala zabrano 4 osoby, mężczyznę w wieku 37 lat, kobietę w wieku 43 lat oraz dwoje dzieci, dziewczynki w wieku 4 i 14 lat.

Przyczyną pożaru było podpalenie. Sprawą zajmuje się policja.

Straty oszacowano na 50 tysięcy złotych.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry