Strona główna/Aktualności/Miasto/Pożar domu w Jankowicach. Policja zatrzymała 50-latka

Pożar domu w Jankowicach. Policja zatrzymała 50-latka

28.07.2022 Miasto

Niespokojna noc w Jankowicach. Mieszkańców obudziły syreny strażackie, jadące do pożaru domu przy ulicy Świerklańskiej. Z płonącego budynku ewakuowano 18 osób. Policjanci z komisariatu w Boguszowicach, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru. Stróże prawa zatrzymali 50-latka, któremu za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla mieszkańców może teraz grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru w Jankowicach. Zdj. Policja Rybnik

27 lipca około godziny 23 dyżurny z rybnickiej komendy policji został powiadomiony o pożarze budynku przy ulicy Świerklańskiej w Jankowicach. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy. Na szczęście żadnemu z mieszkańców nic się nie stało.

- Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o spowodowanie pożaru - informuje starszy aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Dzisiaj na miejscu zdarzenia trwają czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa. Śledczy z Boguszowic wyjaśniają teraz szczegółowe przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

Opracowanie Redakcja

do góry