Strona główna/Aktualności/Miasto/Pożar chemikaliów w Siemianowicach Śląskich. Czy chmura (..)

Pożar chemikaliów w Siemianowicach Śląskich. Czy chmura dotrze do Rybnika?

10.05.2024 Na sygnale

Płonie składowisko chemikaliów w Siemianowicach Śląskich. Szary dym widać z daleka. W tej sytuacji uruchomiono alert RCB z apelem o zamknięcie okien, ale komunikat nie dotyczy Rybnika. 

Pożar chemikaliów w Siemianowicach Śląskich. Zdj. Czytelnika

Pożar na składowisku substancji chemicznych w Siemianowicach Śląskich wybuchł 10 maja około godziny 9. Sytuacja na godzinę 12.30 nadal nie jest opanowana.

- W tej chwili trwa akcja gaśnicza na terenie wysypiska odpadów, głównie chemikaliów, na całej powierzchni około 5 tysiecy metrów kwadratowych. Na miejscu jest około 40 zastępów straży pożarnej. Nie mamy informacji o osobach poszkodawnych. Sytuacja nie jest opanowana.  Apelujemy o zamykanie okien - mówi bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowa Komendy Śląskiej Państwowej Straży Pożarnej.

W związku z pożarem substancji chemicznych w Siemianowicach Śląskich uruchomiono alert RCB. Użytkownicy telefonów komórkowych znajdujący się w Siemianowicach Śląskich, Chorzowie, Sosnowcu, Mysłowicach, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Piekarach Śląskich, Bytomiu i powiecie będzińskim, otrzymali SMS o treści:

"Uwaga! Pożar substancji chemicznych w Siemianowicach Śląskich. Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeśli możesz, zostań w domu i zamknij okna."

Na chwilę obecną alert nie dotyczy Rybnika. Na szczęście wiatr nie wieje w kierunku naszego miasta. (AK)

Pożar substancji chemicznych w Siemianowicach Śląskich. Zdj. Czytelnika

 

 

do góry